Moutai zwiększa eksport, to najważniejsza marka alkoholowa w Chinach

- May 13, 2019-

Rok 2018 był wspaniałym rokiem dla Kweichowa Moutai , najważniejszego chińskiego producenta alkoholi. W rzeczywistości w tym roku Kweichow Moutai zarobił 430 milionów dolarów z eksportu w 2018 roku , co oznacza wzrost o 28,6% w skali rocznej. Potwierdza to ta sama firma, która dodała, że w 2018 r. Odnotowała również obroty w wysokości około 75 mld juanów (około 11 mld USD) w 2018 r., Około 23% w skali rocznej .

Napój produkowany przez państwową firmę Kweichow Moutai Company jest destylowany ze sfermentowanego sorgo, a obecnie występuje w kilku różnych odmianach . Maotai powstał w czasach dynastii Qing (1644-1912), kiedy północni chińscy gorzelnicy wprowadzili zaawansowane techniki, aby stworzyć charakterystyczny typ baijiu. Następnie Maotai został wyprodukowany w kilku lokalnych destylarniach, Moutai ma teraz 115 zagranicznych dystrybutorów w 68 krajach i regionach.

Maotai lub Moutai to marka baijiu, destylowanego chińskiego likieru (spirytusu), wyprodukowanego w mieście Maotai w chińskiej prowincji Guizhou

Li Baofang, prezes Moutai Group, powiedział, że w przyszłości Moutai utrzyma swoją jakość , będzie działać zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, i będzie rozwijał marketing marki, aby osiągnąć obrót w wysokości ponad 100 miliardów juanów w 2019 roku.

Alkohol jest często podawany na oficjalne okazje i państwowe bankiety i jest uważany za przedmiot luksusowy i od dawna jest popularnym prezentem. Pomimo wysokiej ceny, popyt krajowy Moutai zawsze przewyższał ofertę.