AXA będzie pierwszą chińską spółką holdingową zajmującą się ubezpieczeniami zagranicznymi

- May 13, 2019-

Pekin , w związku z otwarciem spotkania Xi-Trump, postanowił przyjąć wniosek AXA o przejęcie pełnej kontroli nad chińską spółką joint venture . AXA Tianping Towarzystwo Ubezpieczeń Nieruchomości i Ofiar Wypadków zapłaci 662 mln USD za pełną kontrolę.

Zatwierdzenia są postrzegane przez analityków jako gest Pekinu przed spotkaniem prezydenta Chin Xi Jinpinga i prezydenta USA Donalda Trumpa w Argentynie podczas szczytu G20 w ten weekend.

Według eksperta, decyzja Pekinu została podjęta, aby pomóc Chinom w negocjacjach, gdy prezydenci Xi i Trump spotkają się w ten weekend

Ale nie tylko AXA, ale także Allianz otrzymała dobre wieści . Oświadczenie AXA jest zgodne z niemieckim ubezpieczycielem Allianz, który otrzymał w niedzielę chińską komisję regulacyjną ds. Bankowości i ubezpieczeń za całkowicie ubezpieczoną spółkę holdingową.

Louis Tse Ming-kwong, dyrektor VC Wealth Management z siedzibą w Hongkongu , powiedział: „Otwarcie sektora ubezpieczeniowego jest w dużej mierze częścią strategii Pekinu, który pokazał, że przyspieszył proces otwierania firm zagranicznych. To pomoże Chinom targować się, gdy prezydenci Xi i Trump spotkają się w tym tygodniu ”.

AXA Tianping Towarzystwo Ubezpieczeń Nieruchomości i Ofiar Ubezpieczeń jest obecnie największym zagranicznym ubezpieczycielem ogólnym w Chinach kontynentalnych

Thomas Buberl, dyrektor naczelny AXA , powiedział: „AXA Tianping stanowi unikalną platformę dla AXA, aby w pełni wykorzystać znaczący potencjał wzrostu rynku nieruchomości i wypadków oraz zdrowia w Chinach. Przejęcie potwierdza nasze przekonanie, że nasza działalność w Chinach będzie kluczowym motorem wzrostu grupy i jej preferowanych segmentów ”.

Ale dzięki tej nowej nagłej okazji, jakie będą następne ruchy AXA ? Według pierwszych uwag firmy, sektor ubezpieczeń samochodowych byłby świetnym projektem. W rzeczywistości, przy wzroście sprzedaży samochodów do 25 milionów w zeszłym roku, co stanowi 8-procentowy wzrost każdego roku od 2014 do 2017 roku, popyt na produkty ubezpieczeniowe związane z samochodami bezpiecznie wzrośnie.

Ogólny rynek ubezpieczeń w Chinach wzrósł o 13 procent rocznie w ciągu ostatnich pięciu lat , podczas gdy rynek ubezpieczeń zdrowotnych wzrósł o 39 procent rocznie w tym samym okresie.