„He-conomy” Vs „She-conomy”: nadszedł czas, aby mężczyźni pobudzili konsumpcję Chin

- May 13, 2019-

W umysłach wielu ludzi konsumpcja kobiet jest tradycyjnie większa niż konsumpcja mężczyzn. Dlatego też podczas zakupów łatwo zauważyć, że sklepy i sektory adresowane do kobiet zazwyczaj przewyższają liczbę mężczyzn.

Niemniej jednak w ostatnich latach to, co uważano za ulubione hobby dziewcząt, wydaje się całkowicie zmienić w stosunku do nowych mężczyzn.

W przeciwieństwie do tradycyjnie dominującej „ she-conomy她 经济 , pojawiająca się „ he-conomyconsumption consumption - konsumpcja mężczyzn - rośnie ostatnio, otwierając nowe możliwości dla marek i przemysłu.

Do tej pory „she-conomy” zawsze reprezentowało największy udział w rynku. Kobiety są zazwyczaj bardziej impulsywne w porównaniu z mężczyznami, których myślenie jest uważane za bardziej logiczne, racjonalne i skoncentrowane. Z tego powodu kobiety zawsze ucieleśniały idealnego konsumenta.

he-conomy vs she-conomy - zachowanie centrum handlowego - cifnews

© Huxiu. Zachowanie kobiet (czerwona linia) w centrum handlowym jest bardziej impulsywne i mniej skoncentrowane niż w przypadku mężczyzn (niebieska linia) .

Dlatego też, chociaż marki koncentrują się na kupujących, „he-conomy” jest często niedoceniane.

Ekspansja klasy średniej i rozwój internetowego finansowania konsumenckiego to tylko niektóre z ważnych czynników, które doprowadziły do powstania „he-conomy”. Wzrost konsumpcji mężczyzn jest zatem nieuniknionym wynikiem długotrwałych zmian w strukturze społecznej i zwyczajach życia.

Co do zakupów online , średnie roczne wydatki dla mężczyzn okazały się wyższe niż średnie wydatki dla kobiet. W rzeczywistości, zgodnie z danymi QuestMobile , miesięczne korzystanie z mobilnych aplikacji na zakupy przez mężczyzn rośnie. W kwietniu 2018 r. Wzrosła o 36% w porównaniu z majem 2016 r.

Ale kim są ci nowi konsumenci? Nowi nabywcy płci męskiej wydają się zwracać większą uwagę na jakość produktów i lojalność marek. Nie interesuje ich wartość przedmiotów, ale raczej kupują wartość dodaną produktu, aby osiągnąć lepszą jakość życia.

Według danych QuestMobile ponad 90% mężczyzn zwraca większą uwagę na funkcje produktu i jest skłonnych zapłacić więcej za jakość.

Dlatego też, nawet jeśli mogliby kupić mniej produktów w porównaniu do kobiet, nowi chińscy konsumenci często wybierają droższe produkty, które stają się podstawą wysokiej jakości sprzedaży.

Siłą napędową wzrostu „he-conomy” jest wzrost męskiej populacji o silnej sile ekonomicznej, rosnąca liczba pojedynczych mężczyzn w Chinach i budzenie świadomości męskiej konsumpcji.

Co do wzrostu populacji mężczyzn o silnej sile ekonomicznej , odsetek mężczyzn w wieku powyżej 40 lat w Chinach rośnie. Mężczyźni, którzy wkraczają w tę fazę, zgromadzili bogactwo i status społeczny, a ich siła konsumpcji jest znacznie wyższa niż w innych grupach wiekowych.

he-conomy vs she-conomy - shopping frenzy - cifnews

© Pixabay. Gdy szał zakupów nie jest już wyłączny dla Armii Kobiet, marki mogą rozważyć dążenie do „he-conomy”.

Ponadto, według badań iResearch , w 2017 r. Mężczyźni stanowili 63,4% osób o wysokich dochodach w Chinach, podczas gdy kobiety stanowiły jedynie 36,6%. Wśród tych mężczyzn liczba singli jest również wyższa niż liczba samotnych kobiet.

Istotna jest również różnica między konsumpcją singli a konsumpcją rodzin. Ponieważ nie ma obciążeń rodzinnych, trend oszczędzania pojedynczych mężczyzn jest znacznie niższy niż u osób nie będących osobami samotnymi, dlatego tendencja do konsumpcji jest wyższa.

Wreszcie, dzięki szybkiemu rozwojowi gospodarki i społeczeństwa, mężczyźni zaczęli dążyć do lepszej kariery, stając się coraz bardziej świadomi znaczenia swojego osobistego wizerunku .

Obecnie chińscy mężczyźni zwracają większą uwagę na swój profesjonalny i formalny wygląd, a także na codzienne garderoby, które stały się nieodłączną częścią ich miejsca pracy i kariery. Rezultatem jest wzrost sprzedaży produktów do pielęgnacji skóry, ekskluzywnych ubrań i luksusów w celu uzyskania wyższej akceptacji zewnętrznej.

he-conomy vs she-conomy - męska konsumpcja - cifnews

© Unsplash. Taobao opublikował raport podsumowujący zakupy mężczyzn na platformie detalicznej, które ujawniły rosnące zainteresowanie mężczyzn modą i pięknem .

Obecnie chińscy mężczyźni mają tendencję do podążania za nowoczesnymi trendami, jak pokazuje wzrost sprzedaży streetwearu po tym, jak rośnie popularność muzyki hip-hopowej w Chinach. Co więcej, niektóre tradycyjne pojęcia związane z konsumpcją luksusową, takie jak status i władza, zostały teraz zastąpione doświadczeniem, ale przede wszystkim przez samoekspresję.

Jednak oprócz zwykłego zastanowienia się nad ich wyglądem, stali się bardziej świadomi ogólnej sprawności. Wypracowanie jest teraz częścią ich codziennego stylu życia, a także świadomością żywienia w dążeniu do lepszego wyglądu i samopoczucia.

Co więcej, główny czynnik wzrostu „he-conomy” jest zdecydowanie reprezentowany przez rosnącą konsumpcję niektórych tradycyjnie kobiecych produktów, takich jak kosmetyki chińskich mężczyzn, którzy obecnie spędzają średnio 24 minuty na codziennych zabiegach pielęgnacyjnych.

Męski przemysł kosmetyczny eksploduje w Chinach. Oczekuje się, że do 2022 r. Pozyska ponad 166 mld USD.

Sprzedaż męskich produktów kosmetycznych wzrosła o 140% w ciągu ostatniego roku, w tym męskiego makijażu, którego trzy najpopularniejsze produkty to podkład, eyeliner i korektor.

Wraz z dążeniem do profesjonalnego wyglądu, wzrost sprzedaży męskiej urody i produktów zdrowotnych wynika również z presji mężczyzn i pracy po latach 90. XX wieku. Na przykład w 2018 r. Sprzedaż produktów do odbudowy włosów i produktów przeciw wypadaniu włosów w Taobao podwoiła się w porównaniu z rokiem poprzednim, a większość z tych konsumentów to milenium.

Dlatego też chiński stereotyp męski i koncepcja męskości również uległy radykalnej zmianie. Jeśli w chińskiej filmografii męscy mężczyźni byli kiedyś przedstawiani jako fizycznie twardi i zaciekle patriotyczni bohaterowie, dziś seriale dramatyczne wolą pokazywać androgynicznie przystojnych, odnoszących sukcesy specjalistów.

he-conomy vs she-conomy - hua chenyu - estée lauder - cifnews

© Weibo. Ambasador marki Estée Lauder, Hua Chenyu. W przeciwieństwie do wielu innych popularnych „małych świeżych mięs”, których fani są w przeważającej części kobietami, fani Hua prawie wszyscy są mężczyznami .

Nowy trend przystojnych mężczyzn jako pożądanych partnerów wzrósł dzięki temu zjawisku „ małe świeże mięso ” - 鲜肉 - chińskim młodym i przystojnym mężczyznom.

Marki wykorzystały rosnącą popularność tego nowego męskiego stereotypu i wykorzystują „małe świeże mięso” celebrytów, aby wzmocnić swoje kampanie i sprzedaż w kraju, takie jak L'Occitane, który wybrał chińskiego młodego piosenkarza Jokera Xue 薛 之 谦 jako swojego ambasadora marki.

„He-conomy” Chin składa się zatem z mężczyzn w wieku od 25 do 40 lat, których miesięczny dochód z gospodarstwa domowego waha się od 2300 USD do 5000 USD . W porównaniu z poprzednimi generacjami, konsumenci ci są znacznie bardziej zachodni i doświadczeni technicznie, podczas gdy ich podejście do luksusowej konsumpcji jest stale udoskonalane i ulepszane poprzez codzienną interakcję z luksusowymi markami i sprzedawcami detalicznymi.

To nowe pokolenie Chińczyków postanowiło się lepiej traktować, dbając o ich wygląd i zdrowie, a także o wolny czas.

Oczekuje się, że do 2020 r. Wielkość tej klasy będzie stanowić 51% całkowitej populacji mężczyzn w Chinach . Marki „he-conomy” zdecydowanie nie można już ignorować.