Wojna handlowa: Chiny Cut cena amerykańskich samochodów

- May 13, 2019-

Chiny może zaskoczyć wszystkich. Według najnowszych danych, w rzeczywistości,Chiny mogą zmniejszyć taryfy przywozowe samochodu z Polski do mniej niż to było wcześniej ich sporze handlowymdoprowadził do dodatkowych opłat celnych na miliardy dolarów towarów.
Co ten ruch przyszłości wydaje się byćtweet US prezydenta Donald Trump, jeden dzień po spotkaniu z jego chiński odpowiednik, Xi Jinping. W tweet czytamy: Chiny zgodził się zmniejszyć i usunąć taryf na samochody wejścia w Chinach z USA, "Trump napisał." Obecnie opłata wynosi 40%."

Cena może spaść do mniej niż 15% już w końcu tego roku

HistoriaKontrowersje wokół amerykańskich samochodów jest objawowe konfliktów między USA i Chinami. Chiny, największy na świecie rynek auto, nakładany stawkę na amerykańskie samochody to 25% aż do 1 lipca, kiedy to cut taryfy do 15 procent. To trwało niecały tydzień. W dniu 6 lipca dodał wyprawy 25 procent do nowego kursu w odpowiedzi na pierwszą falę USA taryfy na przywozu chińskiego.
Trump miał zamiar zwiększyć szybkość do 25 procent w 2019 r.. AlePo spotkaniu Xi na szczycie G20 w Buenos Aires, zgodził się przełożyć na 90 dni, więc krajów może spróbuj wypracować umowę

Chiny importowane miliardów warte USD51 samochodów w zeszłym roku

Eksperta, który mówił do papierów wartościowych codziennie potwierdził, żekonkurencji w przemyśle chińskim auto staje się coraz bardziej zacięta. Innym czynnikiem jest to, że chińskie samochody stają się coraz bardziej efektywne i konkurencyjne, co amerykańskie samochody nieatrakcyjne.
Chiny importowane miliardów warte USD51 samochodów w zeszłym roku, z prawie ćwierć pochodzących z Ameryki Północnej, według Stowarzyszenia Chiny pasażer samochodu. Samochód i dostawcze import z USA wyniosła USD9.5 mld euro, lub o 280,200 pojazdów, 10 procent całkowitej liczby jednostek, przywożone.