W 2019 r. Chiny będą miały największy na świecie rynek detaliczny

- May 13, 2019-

Chiny mogą przekroczyć Stany Zjednoczone jako największy rynek detaliczny na świecie do 2019 r. , Wynika z raportu opublikowanego przez firmę badawczą eMarketer. Raport przewiduje, że łączna sprzedaż detaliczna Chin wzrośnie o 7,5%, osiągając 5 636 bilionów dolarów w 2019 roku , podczas gdy sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrośnie o 3,3% do 5 529 bilionów dolarów.

Boom sprzedaży, według raportu, jest wynikiem rosnących przychodów Chin i kwitnącego handlu elektronicznego .

Handel elektroniczny jest ważnym motorem gospodarki detalicznej w Chinach

„W ostatnich latach konsumenci w Chinach odnotowali wzrost dochodów, wciągając miliony w nową klasę średnią ” - powiedziała Monica Peart, dyrektor ds . Prognozowania w eMarketer . „Rezultatem był wzrost siły nabywczej i średnich wydatków dla każdej osoby”.

Handel elektroniczny jest główną siłą napędową gospodarki detalicznej w Chinach, biorąc pod uwagę, że stanowił on prawie jedną piątą całkowitej sprzedaży detalicznej w kraju w 2018 r., Jak podaje National Bureau of Statistics .

Z okazji corocznego festiwalu zakupów w Chinach, Singles Day , gigant e-commerce Alibaba zebrał ponad 10 miliardów juanów (1,47 miliarda dolarów) w ciągu zaledwie dwóch minut. Jego 24-godzinna sprzedaż osiągnęła rekordowy poziom 31,46 miliardów dolarów, czyli więcej niż w przypadku Cyber Poniedziałku i Czarnego Piątku łącznie.