Chińskie firmy w Afryce dążą do rozwoju Smart TV

- May 12, 2019-

Wzrasta obecność Chin w Afryce, a chińskie firmy obecne na tym terytorium, zważywszy na wzrost w ostatnich latach, dążą do rozszerzenia swojej produkcji . Na przykład chińska firma Transsion Holdings , wiodący producent smartfonów na kontynencie afrykańskim, rozszerzy swoją działalność o smart TV poprzez markę Infinix.

Wiadomości, zgłoszone przez Yicai Global, ujawniają, że Transsion dąży do odtworzenia sukcesu chińskiej firmy Xiaomi na rynku zagranicznym, takim jak Indie. Przedstawiciel branży powiedział, że ruch chińskiej firmy jest częścią wysiłków mających na celu wykorzystanie nowych źródeł przychodów między wysokowydajnym biznesem w ciągu ostatnich kilku lat. Z tego powodu Infinix stworzył platformę e-commerce XMall dla kontynentu afrykańskiego i zespół opracowujący telewizję.

Założona w 2006 r. Zarządza markami, takimi jak Tecno, Itel, Infinix i Oraimo

Transsion , który ma biura w Nigerii, Rwandzie, Burundi, Gwinei, Kenii, Tanzanii i Ugandzie, a także fabrykę w Etiopii, otworzył swój pierwszy afrykański oddział w Nigerii w 2008 roku i sprzedał 46 milionów, 50 milionów, 81 milionów i 120 milionów telefonów w latach 2014-2017, odpowiednio. Transsion wydał już tradycyjną telewizję , wyprodukowaną przez KTC i TCL Corporation, z marką Synix w Afryce w zeszłym roku, teraz dążąc do ich produkcji.

Zhang Bing, dyrektor ds. Badań w agencji badawczej HIS China , powiedział, że Chiny i inne globalne rynki smartfonów stoją w obliczu rosnącej presji na nowe ścieżki wzrostu, a Xiaomi podjęła już podobną drogę dywersyfikacji.

Transsion dzięki swojej opłacalności i obecnie posiada 45% udziału w rynku w Afryce

Transsion ma przewagę w kanałach sprzedaży w Afryce, powiedział Sun Yanbiao, szef Mobile No. 1 Research Institute, dodając, że sklepy Transsion w Afryce sprzedają głośniki, słuchawki, produkty oświetleniowe z diodami elektroluminescencyjnymi oraz telefony komórkowe , więc jest to możliwe dla firma będzie sprzedawać inteligentne telewizory w przyszłości.

Transsion może stanąć w obliczu ostrej konkurencji, dodał Zhang Bing. Japońskie i południowokoreańskie firmy, takie jak Samsung Group, LG Group, Sony i Panasonic są obecne na afrykańskim rynku telewizji kolorowej od lat , a chiński Hisense prowadzi fabrykę w Republice Południowej Afryki. Kilka lat temu chińska Skyworth Group przejęła również fabrykę telewizyjną w tym kraju.