Chiny, młodzi rodzice przyczyniają się do sprzedaży nowych produktów dla dzieci

- May 12, 2019-

Raport o konsumpcji opublikowany niedawno przez T-Mall, witrynę zakupów internetowych chińskiego giganta e-commerce Alibaba, pokazuje, że sprzedaż nowych produktów dla dzieci rośnie w Chinach dzięki nowym chińskim rodzicom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do tego rozwijający się rynek.

Różnica tkwi przede wszystkim w wieku i kulturze tych nowych rodziców, ponieważ, w przeciwieństwie do bardziej dojrzałych rodziców, młode chińskie matki i ojcowie wykazują wielką miłość do produktów takich jak elektryczne rockersy i inteligentne roboty dla dzieci . Raport wskazywał na 61% wzrost konsumpcji produktów dla dzieci przez rodziców urodzonych po 1995 roku.

W 2018 r. Wielkość sprzedaży inteligentnych robotów w T-Mall wzrosła o 395%

Nowe podejście do „baby-tech” doprowadziło firmę z Guangdong do sprzedaży 120 000 automatycznych termostatycznych butelek mleka w T-Mall w ciągu zaledwie kilku miesięcy . Ponadto sprzedaż odbywała się bez żadnej promocji, powiedział Tang Qing, menedżer marki w firmie.

Jeśli chcemy zobaczyć duże liczby, według raportu wystarczy pomyśleć, że w 2018 r. Wielkość sprzedaży inteligentnych robotów w T-Mall wzrosła o 395%, a sprzedaż zabawek programistycznych dla dzieci wzrosła o 570%.

Młodzi rodzice uwielbiają ubierać swoje dzieci w modne ubrania

Nie tylko technika. Młodzi rodzice uwielbiają ubierać swoje dzieci w modne ubrania . Raport pokazuje, że prawie 20 milionów ludzi kupiło sukienki Peppa Pig w zeszłym roku, a nawet buty i ubrania Hello Kitty, Disney i Transformers cieszą się ogromną popularnością.

Lang Guobiao, zastępca sekretarza generalnego China Maternal and Infant Industry Innovation Alliance, zauważył, że pokolenie po 90 roku jest najbardziej wymagającą grupą konsumentów, a ich zapotrzebowanie na produkty dla dzieci jest dalekie od spełnienia . Powiedział również, że role rodzicielskie przenoszą się na młodsze pokolenia.