Byton, Rywalizacja Tesli ma na celu zwiększenie funduszy

- May 12, 2019-

Byton , chiński rozruch pojazdów elektrycznych, pracuje nad swoją rundą zbiórki funduszy serii C , która według sondażu 21st Century Business Herald ma się zakończyć w połowie roku. Doniesiono o powołaniu się na prezesa i współzałożyciela firmy, Daniela Kircherta .

Wśród projektów przewidzianych przed potencjalną pierwszą ofertą publiczną Byton planuje rozpocząć masową produkcję w czwartym kwartale 2019 roku . Firma, o wartości ponad 4 miliardów dolarów, ma ponad 50 000 klientów, połowę w Chinach i połowę całości. za granicą, powiedział Kirchert. Ponadto twierdzono, że firma zamierza wprowadzić swoje produkty w Stanach Zjednoczonych i na rynkach europejskich w drugiej połowie 2020 roku.

Tesla zmierza również w nowym kierunku, aby wzmocnić swoją pozycję

Bitwa między Bytonem a Teslą staje się coraz bardziej intensywna. Byton jest jednym z kilku konkurentów EV, którzy chcą zwiększyć udziały na rynku chińskim. Jednak w ubiegłym tygodniu Tesla obniżyła ceny w swoim modelu w Chinach, próbując przyciągnąć więcej kupujących. Byton i Tesla budują teraz chińskie fabryki, które mają produkować odpowiednio 300 000 i 150 000 pojazdów elektrycznych rocznie.

Tymczasem rząd chiński promuje nowe pojazdy energetyczne (NEV) , asortyment obejmujący samochody hybrydowe zasilane bateryjnie i benzynę, aby pomóc zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i rozwój technologii.

Nawet poszczególne prowincje przygotowują się do przyjęcia roślin

Na przykład południowa prowincja Hainan bada instalację 40 000 ogniw ładujących EV w 2019 roku . Sprzedaż NEV w Chinach wzrosła o 61,7% do 1,3 mln pojazdów w 2018 r. W porównaniu do 2017 r., Ze względu na spadek ogólnej sprzedaży samochodów.