Chiny, obniżka podatku VAT przynosi korzyści

- May 12, 2019-

Od 1 kwietnia podatek VAT został obniżony w Chinach, a producenci obniżyli sugerowane ceny detaliczne w celu podziału zysków z obniżenia podatku. Teraz korzystają na tym chińscy konsumenci.

Aby obniżyć ceny w wielu, na przykład 1 kwietnia, Apple obniżyło sugerowaną cenę detaliczną produktów na swojej oficjalnej stronie internetowej, w sklepach jednomarkowych i na platformach e-commerce, a także w sklepach fizycznych. iPhone'y są teraz w sprzedaży o 500 juanów (74 USD) mniej niż 31 marca.

W szczególności Chiny obniżyły stawkę VAT z 16% do 13% w całym sektorze produkcyjnym . Ten ruch doprowadził do obniżki cen produktów Apple o 8%. Na przykład zestawy słuchawkowe Air Pod z ładowaniem bezprzewodowym są wyceniane na 1,558 juanów, co oznacza spadek o 2,6% w porównaniu z oryginalnymi 1,599 juanami.

Oprócz Apple wiele firm podjęło działania i zadeklarowało zmiany cen

Ale są nie tylko niższe ceny na produkcję. China Railway ogłosił 31 marca, że obniży cenę ogólnego transportu kolejowego, a przemysł motoryzacyjny na swój sposób zareaguje na obniżkę podatku VAT, zwłaszcza na marki luksusowe.

Dział sprzedaży Mercedes-Benz w Pekinie postanowił obniżyć ceny w Chinach. Obniżone ceny modeli Mercedes-AMG przyniosły oszczędności do 64 000 juanów, a Mercedes-Maybach zanotował obniżki cen nawet o 60 000 juanów.