Płatności mobilne, 583 mln użytkowników w Chinach w 2018 r

- May 12, 2019-

Płatności mobilne w Chinach znacznie wzrosły w 2018 r. Potwierdza to nowy raport statystyczny China Internet Information Center (CNNIC) .

W zeszłym roku, jak mówi, około 583 milionów ludzi korzystało z płatności mobilnych w kraju , co stanowi wzrost o 10,7% w porównaniu z 2017 r., A prawie 68% chińskich użytkowników Internetu korzystało z mobilnego portfela do płatności offline.

Wielki sukces nawet dla mnie jedzenie online, z płatnością w sieci

Co więcej, około 600 milionów osób skorzystało z płatności online w 2018 r. , Co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z 2017 r.

Raport pokazuje również, że około 406 milionów ludzi zamówiło jedzenie online w 2018 r. , Co stanowi wzrost o ponad 18% od 2017 r., A około 397 milionów osób złożyło zamówienie online za pośrednictwem urządzenia mobilnego.

Biorąc pod uwagę krajowy sukces, Alibaba i Tencent zamierzają rozszerzyć swoją domenę gdzie indziej

Wszystko to potwierdza Chiny na czele krzywej w porównaniu z resztą świata w zakresie przyjmowania płatności mobilnych . Praktyczne wykorzystanie smartfonów i brak alternatywnych metod płatności, takich jak karty kredytowe, zapewniły podatny grunt dla rewolucji płatniczej w Chinach.

Wystarczy powiedzieć, że na dziesięciu użytkowników płatności mobilnych na całym świecie żyjesz w Chinach! Liczba potwierdzona przez najnowsze szacunki firmy badania rynku eMarketer.

Również dzięki tym liczbom chiński duopol płatności - Alibaba i Tencent - postawiła na rynki zagraniczne , ze szczególnym uwzględnieniem południowo-wschodniej części Europy, Europy i Ameryki Północnej.