Chiny ogłaszają wojnę podrabianym produktom i niewłaściwym sprzedawcom

- May 12, 2019-

Czasy, w których Chiny kojarzyły się z podróbkami, już się skończyły na wiele lat. Jednak na ogromnym kontynencie chińskim nadal istnieją producenci i sprzedawcy podrobionych produktów lub tych, którzy nie szanują własności intelektualnej.

Aby pokonać tę kategorię sprzedawców i producentów, którzy zanieczyszczają rynek, rząd chiński postanowił znacznie zwiększyć koszty łamania prawa. Koszty, które doprowadzą do bankructwa nielegalnych działań.

Chiny będą naciskać na samodyscyplinę firm i zasilić system kredytów społecznych

Zhang Mao, szef administracji państwowej ds. Regulacji rynku , na konferencji prasowej na marginesie corocznej sesji legislacyjnej powiedział: „Sprawimy, że producenci i sprzedawcy podrabianych produktów zapłacą cenę do czasu niepowodzenia ”,

Zhang powiedział również, że działania te zostaną podane do wiadomości publicznej i że „nie mają miejsca, by ukryć się pod słońcem” . Jednocześnie kraj będzie naciskał na samodyscyplinę firm i zasilił system kredytów socjalnych, powiedział. Poprzez swoje wysiłki administracja ma na celu stopniowe zmniejszanie liczby podrabianych produktów i łagodzenie obaw ludzi , powiedział.