Otwarcie rynku i cięcia podatkowe: chińskie reformy gospodarcze w 2019 r

- May 13, 2019-

Pierwszą poprawką rządową powinna być ta związana z obniżeniem podatku. Po pierwsze, Chiny będą rozważać cięcia podatków na dużą skalę, aby obniżyć obciążenie realnej gospodarki i zwiększyć zaufanie rynku . Potwierdza to bardziej niż wiarygodne źródło, takie jak minister finansów Liu Kun.

Uwagi ministra są następstwem nowego zestawu ulg podatkowych dla małych i mikroprzedsiębiorstw , które obejmują niższe stawki podatkowe, wyższe progi podatkowe i korzystne polityki dla inwestorów rozpoczynających działalność technologiczną.

„Około 17,98 miliona przedsiębiorstw w Chinach jest objętych ulgą podatkową , która stanowi ponad 95% wszystkich podatników korporacyjnych”, powiedział Liu.

Na froncie ulgi podatkowej Chiny będą wdrażać programy ratunkowe za około 1,3 biliona juanów

W 2019 r. Chiny przygotowują się do zintensyfikowania wysiłków na rzecz przeprowadzenia reformy podatku od wartości dodanej w celu znacznych obniżek podatków. Jednocześnie wprowadzi specjalne odliczenia od indywidualnych podatków dochodowych i zmniejszy obciążenie ekonomiczne wynikające z płatności z tytułu ubezpieczeń społecznych.

Szacuje się, że dzięki silnym cięciom podatkowym Chiny będą w stanie zaoszczędzić, w sumie, około 1,3 biliona juanów (prawie 200 miliardów dolarów) dla podmiotów rynkowych w 2018 roku. śmiałe i skuteczne środki realizacji proaktywnej polityki podatkowej

„Wydatki fiskalne zostaną umiarkowanie poprawione w zależności od sytuacji gospodarczej i popytu , a także nastąpi znaczny wzrost emisji obligacji celowych o specjalnym przeznaczeniu dla samorządów lokalnych w celu wsparcia projektów w budowie” - podsumował Liu.

Otwarcie na kapitał zagraniczny: Chiny patrzą na nowe rynki finansowe

Jeśli chodzi o stosunki z zagranicą, Chiny rozważą dalsze otwarcie rynków finansowych . Doprowadzi to do zwiększenia konkurencyjności sektora, co podkreślił główny organ regulacyjny w kraju.

W tym sensie rząd zbada nowe zasady otwierania, ze szczególnym uwzględnieniem umożliwienia zagranicznym profesjonalnym ubezpieczycielom silnej świadomości przystąpienia do chińskiego rynku . Zostało to potwierdzone przez Xiao Yuanqi, rzecznika Komisji ds. Regulacji bankowych i ubezpieczeniowych w Chinach.

Xiao powiedział, że Chiny nie tylko chcą, aby zagraniczne firmy zakładały filie i inwestowały w Chinach, ale także miały nadzieję, że przyniosą profesjonalistom i technologiom.