Tianjin stara się ułatwić inwestycje zagraniczne

- May 12, 2019-

Tianjin otwiera się na świat , usprawniając działania innowacyjne i budując nowe reformy i platformy otwierające. Przykładem jest internetowa platforma rekrutacyjna zainwestowana za granicą, Liepin.com , jedna z wielu, które skorzystały z obszaru wolnego handlu.

Yu Ting, dyrektor ds. Rządowych w Liepin.com, skomentował: „Zgoda na prowadzenie internetowych usług informacyjnych (IIS) i licencja na usługi kadrowe dla chińsko-zagranicznych spółek joint venture były dla nas dwoma poważnymi problemami, gdy założyliśmy firmę”.

Liepin.com jest firmą zagraniczną

Innym ważnym faktem jest to, że dzięki ustanowieniu pilotażowej strefy wolnego handlu w Chinach (Tianjin) L iepin.com i podobne firmy w końcu znalazły rozwiązanie problemu zatwierdzania kwalifikacji .

Dzięki innowacyjnej i rewolucyjnej polityce Liepin.com stał się pierwszą zagraniczną firmą internetową w Tianjin, która prowadzi usługi telekomunikacyjne o wartości dodanej . „Bez tych dwóch pozwoleń nasza firma nie mogłaby zostać założona” - wspomina Yu.

Od otwarcia pilotażowej strefy wolnego handlu w dniu 21 kwietnia 2015 r. Do końca 2018 r. Na tym obszarze utworzono 2159 zagranicznych firm

„Takie zatwierdzenie kwalifikacji nie miało precedensu w Tianjin, ale nie stanowi problemu w strefie wolnego handlu”, powiedział Tang Zhongfu, zastępca dyrektora biura ogólnego Chińskiej (Tianjin) Administracji Strefy Wolnego Handlu.

Pod koniec stycznia 2018 r. Firma Liepin.com stała się publiczna . Wypełniając strukturyzację jednostek o zmiennej stopie procentowej (VIE), bezpośrednich inwestycji zagranicznych i IPO w ciągu zaledwie 5 miesięcy, firma ustanowiła nowy rekord jako najszybsza firma oferująca IPO na giełdach Hong Kong Exchanges and Clearing Limited (HKEX). „TEDA stworzyła specjalny zespół profesjonalistów, który zapewnia kompleksową obsługę IPO firm” - powiedział Xu Lili, dyrektor finansowy witryny rekrutacyjnej Liepin.com.