Produkcja chińskiego sektora leśnego wzrasta

- May 13, 2019-

Według Administracji Lasów Państwowych i Użytków Zielonych produkcja leśna w Chinach osiągnęła 7,33 miliarda juanów (około 1,1 biliona dolarów) w 2018 r., O 2,88% więcej niż w 2017 r . Wzrost Jednak miało miejsce poszanowanie natury i poszanowanie chińskiej misji rozwoju zgodnego z zasadami ekologii narzuconego przez rząd, co zwiększyło wkład finansowy i wzmocniło stosowanie prawa w sektorze.

Przepisy stosuje się przede wszystkim w celu uniknięcia zagrożenia pustynnieniem Chin . Jeśli od 2012 r. Zniknie 10 milionów hektarów, Chiny zasadziły prawie 34 miliony hektarów lasów, dzięki czemu krajowa pokrywa lasu wynosi 21,66%. Aby osiągnąć ten cel, Chiny przedstawiły w listopadzie plan poprawy ekologizacji ziemi i zwiększenia krajowych zasobów ekologicznych.

Chiny są światowym liderem w zmianie trendu w kierunku pustynnienia

Ekspert ONZ ds. Ochrony środowiska powiedział, że nieprzerwane sukcesy Chin w przekształcaniu jałowych pustyń w produktywną ziemię powinny być naśladowane na całym świecie, zwłaszcza przez kraje i regiony zaangażowane w inicjatywę „Pas i droga”.

Zgodnie z obowiązującym planem Chiny zwiększą pokrycie lasów do 23,04% do 2020 r. , Podczas gdy wielkość zasobów leśnych wzrośnie do 16,5 mld m3.

Kontynuacja sukcesu Chin w przekształcaniu jałowych pustyń w produktywne tereny powinna być naśladowana na całym świecie , zwłaszcza przez kraje i regiony zaangażowane w inicjatywę Belt and Road, powiedział ekspert ds. Ochrony środowiska z ONZ.

W ubiegłym roku powstała koalicja na rzecz zielonego rozwoju na terytoriach inicjatywy pasowej i drogowej

Erik Solheim, dyrektor wykonawczy Programu Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych , powiedział, że uderzył go „zielony cud” na pustyni Kubuqi, siódmej największej pustyni w Chinach, w której całkowity obszar zieleni wzrósł o ponad 6000 kilometrów kwadratowych w ostatnim trzy dekady, zgodnie z danymi rządu autonomicznego regionu Mongolii Wewnętrznej.

Solheim powiedział: „ Chiny są światowym liderem w zmianie trendu w kierunku pustynnienia , jak widziałem na własne oczy w Kubuqi: ludzie z tak biednych i przyzwyczajonych do życia sytuacji, w których prawie nic nie jadali, widzieli pustynię jak wielkie zagrożenie ,