China State Grid zobowiązała się do zakupu całej energii słonecznej z miasta Dunhuang

- May 12, 2019-

Aby ocalić planetę przed globalnym ociepleniem, niezbędne jest znalezienie nowych źródeł energii odnawialnej, a Chiny zrobiły wiele w ostatnich latach. Jednym z głównych wysiłków kraju są panele słoneczne. Problem polega jednak na tym, że aby ustanowić się na rozwijającym się rynku , panele słoneczne muszą być najpierw bezpieczną inwestycją.

Dobre wieści pochodzą z miasta Dunhuang, gdzie ramię Gansu China State Grid jest zobowiązane do zakupu całej energii elektrycznej wytwarzanej przez Shouhuang IHW Resources Saving Technology , nową elektrownię słoneczną o mocy 100 megawatów w prowincji.

Przedmiotowa elektrownia z panelami słonecznymi jest bogata w zasoby i płaci stawkę sieciową 15,15 CNY za kilowatogodzinę

Ponadto, według Shouhuang IHW Resources, chiński rząd oferuje obecnie dotacje producentom elektrowni słonecznych i wiatrowych, aby zachęcić do nowego rozwoju energii , gwarantując im lepsze stawki sieci niż elektrownie węglowe.

Jednak Shouhuang IHW jest nie tylko wiodącą w kraju firmą zajmującą się energią słoneczną, ale jest także jedną z niewielu firm, które wykorzystują skoncentrowaną energię słoneczną , która wykorzystuje wieże lustrzane do skupiania dużych obszarów światła w bardziej skoncentrowanym obszarze. małe, generujące ciepło, które napędza turbinę parową lub inicjuje reakcję termochemiczną.

Fabryka ma 12 000 luster na 260-metrowej wieży w Dunhuang

Fabryka ma 12 000 luster na 260-metrowej wieży w Dunhuang , którą wprowadziła do produkcji pod koniec ubiegłego roku z nadzieją na wygenerowanie 390 milionów kilowatogodzin energii elektrycznej rocznie.

Firma prowadzi również skoncentrowaną elektrownię słoneczną o mocy 10 MW w Dunhuang i ma kolejny projekt o mocy 100 MW w rurociągu w pobliżu zachodniego korytarza Hexi , historycznej trasy wzdłuż Północnego Szlaku Jedwabnego. Firma planuje zakończyć instalację w październiku 2020 roku.