Guangzhou, Walka z węglem staje się bardziej intensywna

- May 12, 2019-

Chiny utworzą platformę handlu kontraktami futures na węgiel w Guangzhou , stolicy południowej prowincji Guangdong, w ramach wysiłków na rzecz rozwoju obszaru Greater Bay w Guangdong-Hongkong-Makau .

Rada Stanu kraju wydała nowy plan rozwoju dla regionu , stwierdzając, że Chiny muszą „ promować niskoemisyjne pilotażowe strefy demonstracyjne , realizować projekty stref emisji bezemisyjnej oraz przyspieszyć badania i rozwój technologii niskoemisyjnych”.

Platforma Guangzhou będzie pierwszą w rejonie Great Bay w Guangdong-Hong Kong-Macao

Chiny wprowadziły handel emisjami dwutlenku węgla w siedmiu miastach, w tym w Pekinie, Szanghaju, Guangzhou i Shenzhen, od czasu konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Paryżu w 2015 roku. Według oficjalnych danych kraj wymienił równowartość 197 milionów ton dwutlenku węgla we wrześniu 2017 roku.

Platforma Guangzhou będzie pierwszą w rejonie Great Bay w Guangdong-Hongkong-Makau i od dawna pożądana przez uczestników rynku.

Miasto dąży do zatwierdzenia zielonej reformy finansowej

Obszar, o którym mowa, będzie musiał pójść w innym kierunku niż inni, jeśli chce założyć własną giełdę kontraktów terminowych, co potwierdziła była dyrektor generalna GF Futures Xiao Cheng . Następnie dodał, że oprócz wprowadzenia nowych produktów, mógłby również rozważyć kontrakty futures na indeks cen towarów.

Miasto zrobi wszystko, co w jego mocy, aby uzyskać zgodę rządu centralnego na stworzenie zielonej reformy finansowej i pilotażowego obszaru innowacji , powiedział Qiu Yitong, dyrektor Miejskiego Urzędu Regulacji Finansowej w Guangzhou na spotkaniu w 2016 roku. zielone obligacje i ubezpieczenia, finanse węglowe i inne innowacyjne produkty finansowe.