Mastercard, joint venture z NetsUnion, aby spróbować wejść do Chin

- May 12, 2019-

Żadne porozumienie nie zostało jeszcze podpisane, ale Mastercard próbuje podejść

Mastercard współpracuje z NetsUnion Clearing Corp , chińską firmą rozliczającą płatności internetowe, która ma bliskie powiązania z organem regulacyjnym odpowiedzialnym za zatwierdzanie czynności dokonywanych kartami kredytowymi. Mastercard, zgodnie ze swoją strategią, planuje posiadać większościowy pakiet udziałów w nowym wspólnym przedsięwzięciu , chociaż nie podpisano jeszcze formalnej umowy.

Jednak według doniesień chińskich mediów Mastercard usiłuje uruchomić usługę rozliczeń kart w kraju dzięki powiązaniom, które mogą zostać zaostrzone w Chińskim Banku Ludowym.

Mastercard próbuje podążyć tą samą ścieżką, którą podjął już American Express

Mastercard z czasem nie poczynił większych postępów w próbie przełamania ogromnego rynku rozliczeń handlowych w Chinach , znanego z dyskryminowania zagranicznych firm obsługujących karty kredytowe. American Express, historyczny rywal Mastercard, podążył podobną ścieżką i uzyskał zgodę na uruchomienie usług rozliczania kart, takich jak JV, z chińską firmą fintech.

Wejście Mastercard doprowadziłoby do większej konkurencji na chińskim rynku rozliczeń płatności internetowych , obecnie zdominowanym przez China UnionPay oraz platformach płatności online, takich jak Alipay by Ant Financial i Tencent's TenPay