Toyota, Microchip EQ sprzedawane do Singulato

- May 12, 2019-

Toyota wydała licencję na projekt mikroprocesora EQ chińskiemu startowi pojazdów elektrycznych Singolato . Ta wiadomość powinna zostać potwierdzona i ogłoszona na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Według wstępnych informacji, firma motoryzacyjna otrzyma pierwsze prawa do zakupu przyszłych kredytów ekologicznych.

Jeśli chodzi o koszt uzyskania licencji, według źródła z Singulato mówi się o kilkudziesięciu milionach dolarów , nawet jeśli nie oczekuje się oficjalnych danych. Prawdopodobnie dlatego, że firma jest obecnie skoncentrowana i gotowa zaprezentować nowy samochód koncepcyjny, oparty na EQ Toyoty.

Założony w 2014 roku startup zadebiutuje swoim pierwszym samochodem elektrycznym

Według Shen Haiyin, dyrektora generalnego Singulato , umowa pokazuje, że firma ma uprawnienia do konkurowania na najwyższych poziomach w sektorze.

Założony w 2014 roku startup wkrótce zadebiutuje jako pierwszy samochód elektryczny wyprodukowany w domu , przenosząc się w ten sposób na rynek flokowania. Liczba producentów pojazdów elektrycznych potroiła się do 486 w ciągu ostatnich dwóch lat.

Jednocześnie sprzedaż samochodów elektrycznych powinna osiągnąć 1,6 mln sztuk w 2019 roku .