Więzi między Chinami a Grecją są wzmocnione

- May 12, 2019-

Historia ich cywilizacji nie ma sobie równych i teraz, w epoce nowożytnej, Chiny i Grecja pogłębiły i wzmocniły swoje więzi . Jednym z najważniejszych momentów tej relacji będzie prawdopodobnie inicjatywa Belt and Road (BRI), która może jeszcze bardziej wzmocnić dwustronne więzi między dwoma narodami.

Grecki ambasador w Chinach L eonidas Rokanas podczas wywiadu z People's Daily Online wyraził zaufanie do obu narodów: „Współpraca chińsko-grecka w ramach BRI ma znaczenie zarówno polityczne, jak i gospodarcze . Oznacza to wzajemne zaufanie na wysokim poziomie, promujące dalszą współpracę między dwiema najstarszymi cywilizacjami na świecie ”.

Rokanas powiedział również, że dwustronne stosunki między Chinami a Grecją rozkwitają w kilku obszarach w 2019 r., Z naciskiem na handel, infrastrukturę i wymianę ludzi. „Podpisaliśmy ponad 20 dokumentów, umów i protokołów ustaleń w wielu obszarach, a wkrótce zostanie podpisanych jeszcze 10 dokumentów”

Rokanas, który zauważył, że Grecja będzie aktywnie uczestniczyć w drugim forum Belt and Road w kwietniu

Grecja dla Chin jest bardzo ważna, w rzeczywistości Grecja jest głównym chińskim partnerem w budowie pasa i drogi , podczas gdy ministrowie spraw zagranicznych obu narodów podpisali protokół ustaleń (MOU) w celu dalszej współpracy w sierpniu 2018 r.

„Oprócz naszych już istniejących obszarów współpracy, chcemy współpracować z Chinami w nowych obszarach , takich jak przemysł kreatywny, bio-technologie i zielona energia” - powiedział ambasador.

„Chiny miały roczną stopę wzrostu na poziomie 9,5 procent w latach 1978–2018, podczas gdy reszta świata miała 2,9 procent. Otwarcie i reforma doprowadziły do reform strukturalnych w Chinach , przekształcając gospodarkę planową w rynkową, czyniąc Chiny znaczącą siłą w czwartej rewolucji przemysłowej i globalizacji ”- powiedział ambasador.

Liczba chińskich turystów odwiedzających Grecję wzrosła o 35% w 2018 r., Podczas gdy w 2019 r. Ma przekroczyć 44%.

Rokanas zauważył również, że Chiny odgrywają również ważną rolę w wielu sprawach międzynarodowych , zwłaszcza w walce ze zmianami klimatu i poprawie jakości życia ludzkości.

Chiny są jednym z naszych sojuszników w walce ze zmianami klimatycznymi , co jest najważniejszym wyzwaniem i problemem dla ludzkości i społeczności globalnej, nie tylko na razie, ale na wieki. Będziemy wprowadzać innowacje, chociaż trudno będzie uratować naszą planetę, jednocześnie poprawiając jakość życia wszystkich ludzi razem ”- dodał.