Fitness, rynek, który może wystartować w Chinach

- May 12, 2019-

Rynek fitness w Chinach ma ogromny potencjał wzrostu, ponieważ coraz więcej ludzi w kraju poszukuje zdrowszego stylu życia, a także ulga od rosnącej presji na pracę.

Szacuje się, że do 2020 r . Ogólna wielkość rynku osiągnie 1,5 bln juanów (223,2 mld USD), jak podaje General Administration of Chinese Sport.

Chiny mają obecnie ponad 46 000 sal gimnastycznych w całym kraju

Chiny są obecnie domem dla ponad 46 000 siłowni . Dla wielu osób ćwiczenia mogą nie być priorytetem ze względu na napięty harmonogram i intensywne życie zawodowe, ale ogólna świadomość zdrowotna poprawiła się w ostatnich latach.

Liu Mumin, 56-letnia kobieta, która mieszka w Pekinie , spędza codziennie ponad godzinę na siłowni, co przyzwyczaiła się po przyjęciu do szpitala w maju zeszłego roku. „Kiedy tam leżałem, nagle zdałem sobie sprawę ze znaczenia zdrowia i natychmiast wysłałem wiadomość do mojego trenera, mówiąc mu, że chcę zrobić to rutyną”, powiedział Liu.

Podobnie jak Liu, Yan Xiaopeng, członek personelu instytucji finansowej w Pekinie, również zwraca szczególną uwagę na jego zdrowie . „Ćwiczenia stały się już częścią mojego życia, podobnie jak jedzenie i picie”.

Jednak nowy rynek wymaga poważnych regulacji

Chociaż chiński rynek fitness, wspierany przez nowe technologie, został szybko zidentyfikowany, szczególne przepisy są nadal potrzebne nie tylko dla uporządkowanego rozwoju rynku, ale także dla interesów i praw konsumentów .

Niektórzy eksperci uważają, że chiński rynek fitness stoi przed przetasowaniem . Tylko sale gimnastyczne, które koncentrują się na zarządzaniu wewnętrznym i chronią prawa i interesy konsumentów, oferując im bardziej zróżnicowane usługi.