Umowa między Volkswagenem a Ganfengiem o współpracę na licie

- May 12, 2019-

Światowy rynek motoryzacyjny jest teraz świadomy, że wszystkie przyszłe samochody będą elektryczne, a producenci samochodów wiedzą również, że jednym z kluczowych elementów na tym rynku jest lit, podstawowy składnik akumulatorów.

Pod tym względem Volkswagen , jeden z najważniejszych niemieckich i światowych producentów samochodów, podpisał umowę partnerską z największym chińskim producentem litów, aby kontynuować program pojazdów wyłącznie elektrycznych.

Para będzie również współpracować w innych dziedzinach, takich jak recykling produktów

W szczególności chińskie przedsiębiorstwo Ganfeng Lithium , założone w 2000 r., Sprzedaje na całym świecie ponad 40 związków litu i powiązanych produktów metalowych , głównie używanych do pojazdów elektrycznych, produktów chemicznych i farmaceutycznych.

Firma z siedzibą w Jiangxi, w oświadczeniu bez potwierdzenia konkretnych szczegółów transakcji, powiedziała, że VW i Ganfeng Lithium podpisały umowę o współpracy w zakresie dostaw kluczowych surowców .

Volkswagen zamierza zadebiutować ponad 70 nowych pojazdów PEV w ciągu najbliższych sześciu lat , a ponad jedna czwarta produkcji ma stać się zielona do 2025 r. Umowa pomoże firmie z Wolfsburga poradzić sobie z wynikającym z tego wzrostem zapotrzebowania na materiały akumulatorowe.