Kambodża, UNDP i Alibaba Alianci za rozwój handlu elektronicznego

- May 12, 2019-

Kambodżańskie startupy wydają się nie wyróżniać pod względem wsparcia odgórnego, przydatnego dla rozwoju infrastruktury niezbędnej do ich działalności i wzrostu, ale coś wydaje się zmieniać. Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) podpisał umowę z logistyką, oprogramowaniem i firmą konsultingową 4PX Express w Shenzhen na plan rozwoju krajowego sektora e-commerce.

Partnerstwo zajmie się dwiema największymi przeszkodami napotykanymi przez konkurentów handlu elektronicznego w Kambodży : brakiem dostępu do globalnych łańcuchów dostaw i nieefektywną logistyką transgraniczną.

Wielkość rynku e-commerce w regionie wynosi około 23 mld USD

4PX, który jest częściowo własnością Alibaba Group, zapewni 1,3 mln USD na pomoc w budowie potencjału MŚP w sektorze handlu elektronicznego w Kambodży , w tym zapewnienie szkoleń w zakresie korzystania z Alibaba.com. Współpraca otworzy także drzwi dla kambodżańskich sprzedawców do wysyłania ich produktów i świadczenia usług za pośrednictwem Alibaba. Jednocześnie chińscy sprzedawcy będą mogli dotrzeć do klientów z Kambodży korzystając z tych samych kanałów.

Według raportu Google-Temasek z 2018 r. Dotyczącego gospodarki internetowej w Azji Południowo-Wschodniej , wielkość rynku e-commerce w regionie wynosi około 23 mld USD, a do 2025 r. Ma wzrosnąć do 102 mld USD.

UNDP i 4PX Express mają na celu zmniejszenie kosztów łańcucha dostaw i rozszerzenie istniejących asortymentów produktów

Szybki rozwój handlu elektronicznego w regionie - szczególnie w takich krajach jak Indonezja, Malezja i Singapur - ma obiecujący i obiecujący wynik. Dlatego Kambodża buduje niezbędne ramy dla rozwoju handlu cyfrowego nawet w granicach.

Dzięki partnerstwu UNDP i 4PX Express mają na celu zmniejszenie kosztów łańcucha dostaw i rozszerzenie istniejących asortymentów w Kambodży . Jednocześnie sprzedawcy korzystający z platform e-commerce w kraju staną się bardziej konkurencyjni.

Do najważniejszych konkurentów w Kambodży należą MAIO Mall, Mall 855 i Little Fashion

Handel elektroniczny eksplodował w Kambodży w ciągu ostatnich pięciu lat, ale nadal wydaje się, że brakuje regulacji tego sektora w kraju . Do najważniejszych konkurentów w tym sektorze należą MAIO Mall (My All In One Mall), Mall 855 i Little Fashion.

W szczególności firma macierzysta Little Fashion ustanowiła nowy rekord w historii kambodżańskich startupów , zbierając 5 milionów dolarów w cyklu serii A.