200 000 miejsc pracy stworzonych dzięki inicjatywie „Pas i droga”

- May 12, 2019-

Inicjatywa Belt and Road jest jedną z głównych chińskich inicjatyw na rzecz rozwoju gospodarczego Chin i połączenia Chin z innymi gospodarkami krajów sąsiadujących. Według instytutu badawczego Ministerstwa Handlu inicjatywa Belt and Road na przestrzeni lat oferowała ponad 200 000 miejsc pracy .

W szczególności, jak stwierdzono na forum poświęconym pasowi i drodze Zhang Wei, wiceprezesowi Chińskiej Akademii Handlu Międzynarodowego i Współpracy Gospodarczej, Chiny utworzyły 82 strefy współpracy gospodarczej i handlowej za granicą z 24 krajami do końca 2018 roku . Ta międzynarodowa współpraca doprowadziła do utworzenia ponad 200 000 lokalnych miejsc pracy i inwestycji za 36,5 miliarda dolarów.

Inicjatywa „Pas i droga” to plan podpisany przez prezydenta Xi Jinpinga w celu ponownego połączenia byłych narodów Jedwabnego Szlaku

Inicjatywa „Pas i droga” ma na celu odtworzenie starego Jedwabnego Szlaku w technologicznym i nowoczesnym formacie. Aby to zrobić, opublikowano na stronie internetowej China National Radio, Chiny podpisały 17 umów o wolnym handlu z 25 krajami i regionami.

Wymiana między Chinami a krajami uczestniczącymi w planie inwestycyjnym osiągnęła w ubiegłym roku 1,3 bln USD, co stanowi ponad 27% całkowitego handlu zagranicznego Chin .

Inicjatywa pomoże krajom uczestniczącym zredukować czas wysyłki z 1,7 do 3,2 procent

Chiński projekt obiecuje zrewolucjonizować siłę gospodarczą Azji . Zgodnie z raportem Banku Światowego, B&R pomoże uczestniczącym państwom zredukować czas wysyłki z 1,7 do 3,2 procent . Ponadto łączne koszty handlowe tych krajów zostaną zmniejszone o 1,5% do 2,8%.

Kraje wzdłuż korytarzy ekonomicznych pasa i drogi będą czerpać największe korzyści , ponieważ ich czas wysyłki zmniejszy się o prawie 12%, a koszty handlowe zmniejszą się o ponad 10%.