Chiny-USA, możliwa zmiana usług w chmurze

- May 12, 2019-

Chiny chcą, aby jego technologia chmurowa łatwiej przyciągnęła Stany Zjednoczone. Z tego powodu Chiny dokonały przeglądu swojej oferty w celu ograniczenia ograniczeń dla zagranicznych firm świadczących usługi w chmurze , umożliwiając im łatwiejszy dostęp do branży przetwarzania w chmurze. Ten kompromis musi zostać osiągnięty ze Stanami Zjednoczonymi w negocjacjach handlowych.

W związku z tym w ubiegłym tygodniu chiński wicepremier Liu zaproponował wydanie większej liczby licencji operatorom centrów danych i podniesienie maksymalnego limitu 50% dla dostawców usług w chmurze.

Negocjatorzy z obu stron kontynuują negocjacje w sprawie oferty przetwarzania w chmurze w tym tygodniu

Znaczenie kompromisu dla Chin jest oczywiste: Chiny mają stać się największym rynkiem chmur do 2023 r., A rynek amerykański może być klientem podstawowym.

Amerykańscy giganci technologii, w tym Amazon, Microsoft i Apple, zainwestowali miliony dolarów w tworzenie usług w chmurze w Chinach , ale chińskie przepisy utrudniają ich działalność. Na przykład operatorzy zagranicznych usług oprogramowania muszą ustanowić wspólne przedsiębiorstwo z lokalnym partnerem, a własność jest ograniczona do 50%.