„Wartościowe luki” w miejscu pracy mogą prowadzić milenialsów do innych miejsc

- May 11, 2019-

Wiele się w kulturze popularnej uczyniło o tysiącleciach, kiedy dołączają do świata pracy, w tym o ich skłonności do „hopu pracy”. Chociaż takie zachowanie często tłumaczy się jako problem lojalności, nowe badania przeprowadzone przez University of Missouri ujawniają jeden z powodów, dla których młodzi pracownicy decydują się opuścić firmę, ponieważ znajdują rozdźwięk między swoimi przekonaniami a kulturą, którą obserwują w miejscu pracy.

„Byliśmy zainteresowani wartościami pracowników dotyczącymi zrównoważonego rozwoju i korporacyjnych praktyk zrównoważonego rozwoju oraz tego, czy istniała luka” - powiedziała Rachel LoMonaco-Benzing, doktorantka w MU College of Human Environmental Sciences. „Nie tylko znaleźliśmy lukę, ale również stwierdziliśmy, że pracownicy znacznie częściej opuszczają pracę, jeśli czują, że ich wartości nie znajdują odzwierciedlenia w miejscu pracy”.

W ramach badań LoMonaco-Benzing i Jung Ha-Brookshire, profesor nadzwyczajny ds. Zarządzania tekstyliami i odzieżą oraz dziekan naukowy i studiów podyplomowych w MU College of Human Environmental Sciences, przeprowadzili wywiady z pracownikami branży tekstylnej i odzieżowej zaangażowanymi w zaopatrzenie korporacyjne więzy. Okazało się, że pracownicy wyrażali największą frustrację, jeśli ich pracodawcy publicznie reklamowali zobowiązanie do zrównoważonego rozwoju środowiska, ale nie podążali za nimi w sposób istotny.

„Mniej osób z tego pokolenia szuka tylko wypłaty” - powiedział Ha-Brookshire. „Zostali wychowani z poczuciem wartości prospołecznych, pro-środowiskowych i chcą być zaangażowani. Jeśli okaże się, że firma nie przestrzega tych wartości i wkładu, wielu z nich będzie próbowało zmienić kulturę lub znajdź zatrudnienie gdzie indziej. ”

Aby zapewnić dobre dopasowanie do potencjalnego pracodawcy, naukowcy zalecają, aby osoby poszukujące pracy rozmawiały z obecnymi i byłymi pracownikami na różnych poziomach organizacji, zadając pytania o obszary, które są dla nich szczególnie ważne, takie jak zrównoważony rozwój, polityka równowagi między życiem zawodowym a prywatnym lub partnerstwa społeczne.

I odwrotnie, aby przyciągnąć i utrzymać najlepszych pracowników, naukowcy zachęcają firmy do zrozumienia, że nowe pokolenie pracowników ma wysokie oczekiwania etyczne i społeczne. Przejrzystość z potencjalnymi pracownikami w zakresie kultury korporacyjnej może wywołać frustrację, powiedzieli. Ponadto, umożliwienie pracownikom kształtowania decyzji kulturowych poprzez członkostwo w komitetach i wysiłki informacyjne pomogą zwiększyć morale.

„Myślę, że to kolejny znak dla branży, że„ jak zwykle ”nie zadziała, jeśli chcesz przyciągnąć i zatrzymać tych cennych pracowników” - powiedział Ha-Brookshire.