Transformacji gospodarczej krajowej do równowagi gospodarki światowej

- May 11, 2019-

Londyn — wzrost gospodarczy w Chinach i transformacji może przyczynić się do zrównoważenia gospodarki światowej, jak naród sprawia, że jej gospodarka jest bardziej zrównoważonego i sprzyjającego włączeniu społecznemu, powiedział brytyjski ekspertów, w odniesieniu do priorytetów w tym roku dwie sesje.

Ludowych i chińskiej Ludowej politycznej konferencji Konsultatywnej, zwane łącznie dwie sesje są coraz większe zainteresowanie ze strony społeczności międzynarodowej.

Najbardziej uderzającą rzeczą w spotkaniach w tym roku jest to, że pokazują, jak Chiny wewnętrzne priorytety są teraz te prawdziwie globalny, powiedział Kerry Brown, dyrektor Instytutu Chiny Lau w King's College. W czasach rosnącej niepewności dwie sesje w Chinach dostarcza wiadomość, że naród wie, gdzie jest pozycją i jest Dokonywanie stały reformy, aby zrealizować swoje cele gospodarcze, powiedział.

W Wielkiej Brytanii były handlowych sekretarz skarbu Jim O'Neill powiedział dwie rzeczy są ważne dla Chin w połowie długoterminowej: integracja pracowników migrujących, tak że uzyskują pełne miejskie prawa w miastach i dalszej poprawy stanu środowiska.

Chiny muszą zrównoważyć wzrost gospodarczy z przemian społecznych i tworzenia nowych możliwości i platform dla wzrostu gospodarczego, innowacji, niezbędne w celu ułatwienia Inteligentny rozwój, zapewniając powiedział Neil Renwick, profesor od współczesnych Chinach stosowane Grupa badawcza w Coventry University.

Chiny jest obecnie wprowadzanych kolejny etap przejścia od gospodarki napędzane przez inwestycje i eksport do jednego, który opiera się na konsumpcji krajowej.

Transformacja powoli dzieje i jest niezbędna do świata, powiedział O'Neill. Więcej consumptiondriven chińskiej gospodarki jest nie tylko dobre dla poszczególnych chińskich konsumentów, ale również pociąga za sobą zmiany w zaangażowania narodu w handlu światowym, powiedział. Zwycięzców za granicą będzie prawdopodobnie tych państw z więcej wartości dodanej wywozu, jak również bardziej zaawansowanych producentów i usługodawców, dodał.

Pomimo spowolnienia Renwick powiedział, że nadal optymistycznie chińskiej gospodarki. Wyzwania te są dobrze poznane przez chińskich przywódców, którzy są realistyczne o wzrost gospodarczy i podjęcie poważnych środków, powiedział.

Rozpoznawanie wyzwań i procesy globalizacji i zrozumienie potrzebę współpracy i współpracować, rząd chiński ma wykonane wielki przedsięwzięciach, takich jak inicjatywa "Pasa i Road" i tworzenie azjatyckich inwestycji w infrastrukturę Bank (AIIB). Chińskiej gospodarki ma bezpośredni wpływ na sposób, w jaki międzynarodowy system jest uruchamiany, Renwick powiedział.

Jeśli transformacja Chin nie ustaje, to będzie dobre dla świata i pomoc do równowagi gospodarki światowej w sposób, który będzie pocieszające w następstwie kryzysu w 2008, powiedział O'Neill. Chiny stały się największym importerem ponad 70 gospodarek na świecie. Jeśli Chiny zużywa i importuje więcej dóbr konsumpcyjnych, następnie zmieni Western widok populistyczne, powiedział.

Podobnie jak innych gospodarek Chiny były narażone na turbulencje w międzynarodowym systemie finansowym, więc rząd chiński próbuje dopasować i restrukturyzacja gospodarki. W połowie na dłuższą metę, to będzie leżał w zasadzie bardziej zrównoważonego wzrostu gospodarczego, który pomoże w związku z tym aby ugruntować i jędrne podstawę długoterminowego wzrostu gospodarczego na poziomie globalnym, Renwick powiedział.