Chiny, spotkanie w Binzhou na rzecz rozwoju aluminium

- May 12, 2019-

Pierwszy Global High-end Aluminium Summit zgromadził ponad 700 krajowych i zagranicznych liderów, ekspertów i elit biznesowych i odbył się w Binzhou we wschodniej prowincji Shandong w Chinach.

Wśród głównych tematów szczytu była dyskusja o tym, jak przekształcić Binzhou w globalną „dolinę aluminiową” , promując wysokiej jakości rozwój chińskiego przemysłu aluminiowego.

W spotkaniu wzięło udział wielu liderów i ekspertów branżowych

Binzhou, jak potwierdził Wang Shujian, zastępca dyrektora wykonawczego prowincji Shandong, jako pierwszy zaproponował cel stworzenia wysokiej jakości globalnej bazy aluminiowej . W tym celu Binzhou odegrał wiodącą rolę i zastąpił stare sterowniki wzrostu nowymi.

W szczycie uczestniczył również Ma Jiantang, zastępca dyrektora Centrum Badawczego ds. Rozwoju Rady Państwowej, wyrażając nadzieję, że przemysł aluminiowy w Binzhou będzie w stanie rozszerzyć swój łańcuch wartości i stworzyć więcej innowacji poprzez budowę nowoczesnej bazy przemysłowej.

Przemysł aluminiowy ma dominujący udział w prowincji Shandong

She Chunming, sekretarz Komitetu Miejskiego Binzhou Chińskiej Partii Komunistycznej, skomentowała: „Obecnie przemysł aluminiowy w Binzhou stoi przed okresem strategicznej możliwości transformacji starych i nowych sił napędowych”.

Przemysł aluminiowy może pochwalić się dominującym odsetkiem w prowincji Shandong . Wraz z szybkim rozwojem od ponad dekady, przejął wiodącą rolę w Chinach i na całym świecie pod względem pojemności, kategorii produktów, wyposażenia technicznego i łańcucha przemysłowego.