Królowie, Microsoft Challenger Ready To Be Listed in Shanghai New Tech Board

- May 12, 2019-

Kingsoft to chińska firma produkująca oprogramowanie, która ma swoje ośrodki badawczo-rozwojowe w Pekinie, Chengdu, Dalian i Zhuhai. Firma, chińska konkurencja Microsoftu , złożyła niedawno dokumentację IPO na pierwszą ofertę publiczną na chińskiej giełdzie papierów wartościowych. Dzięki tej transakcji, zgodnie z prospektem, chińska firma planuje pozyskać 2,15 mld RMB (około 300 mln USD), z co najmniej 101 mln akcji, co stanowi 21,91% wyemitowanej kwoty.

Podczas gdy Chiny mają jedne z największych na świecie firm technologicznych, wiele z nich jest notowanych w USA i Hongkongu. Jak ogłosił w ubiegłym roku chiński prezydent w Szanghaju , na początku czerwca może zostać uruchomiony nowy panel techniczny Nasdaq w stylu Nasdaq. Chiny są gotowe do zmiany gry w sektorze giełdowym, a głównym celem zarządu Szanghaju jest konkurowanie z Nowym Jorkiem i Hongkongiem, podczas gdy Pekin dąży do zwiększenia finansowania dla swoich zaawansowanych technologicznie uczniów.

Nowi technicy wymienili już firmy severals z Jiangsu, Hubei, Shandong, Zhejiang, prowincji Guangdong i Szanghaju.

Jaki jest plan? „Rada Innowacji Naukowych i Technologicznych” jest kluczową inicjatywą ChRL, która zapewnia wsparcie finansowe dla chińskich zaawansowanych technologicznie i innowacyjnych firm rozpoczynających działalność, umożliwiając produktom „Nowe Made w Chinach” konkurowanie na poziomie globalnym w takich obszarach jak mikroukłady samochody z napędem własnym i automatyka. Ale nowa płyta hi-tech jest wyraźną odpowiedzią dla inwestorów - zarówno chińskich, jak i zagranicznych - na lepsze środowisko chińskiego rynku akcji.

Dzięki nowym funduszom pakiet WPS Office - bezpłatna alternatywa dla pakietu Microsoft Office - zobaczy kilka aktualizacji oprogramowania . Ponadto środki zostaną wykorzystane na badania nad sztuczną inteligencją, a także na badania i rozwój usług biurowych w chmurze.

WPS jest szeroko stosowany przez chińskie agencje rządowe, a firma oferuje również bezpłatne wersje, wspierane przez reklamę na PC

Aby zrozumieć rozprzestrzenianie się WPS Office , wystarczy pomyśleć, że firma podała, że ponad 70 centralnych departamentów , w tym ministerstwo spraw zagranicznych i ponad dwie trzecie miejskich agencji rządowych , znajduje się na liście płacących klientów. Na tej liście znajdują się również przedsiębiorstwa państwowe, takie jak Bank Przemysłowy i Handlowy (ICBC) oraz Korporacja Państwowa.

Wśród głównych klientów repozytorium IPO można znaleźć Alibaba z 157 mln RMB w subskrypcjach w 2018 r. Z drugiej strony Tencent wydał 20,5 mln RMB na bilety sezonowe w 2018 r., Co czyni go piątym największym klientem.

Kingsoft zgłosił przychody w wysokości 1,13 mld RMB w 2018 r. , Co stanowi wzrost o 50% w porównaniu z 753 mln RMB w poprzednim roku. Zysk netto wzrósł o 45% rok do roku do 311 mln RMB w 2018 r., Z 86,7% marży brutto.

Założona w 1988 r. Przez Qiu Bojun , jednego z pierwszych programistów w kraju, firma jest obecnie kontrolowana przez Lei Jun, która posiada 12,0% udziału . Dołączyła do firmy z siedzibą w Pekinie w 1992 roku jako inżynier i objęła przewodnictwo w zarządzie w 2011 roku, rok po założeniu firmy Xiaomi na smartfony.