Advancing Exchange For Young Sinologists

- May 11, 2019-

10 września w Szanghaju odbyła się ceremonia otwarcia „Programu wizyt dla młodych Sinologów 2018”.

Zhu Qi, zastępca dyrektora Biura Spraw Zagranicznych w Ministerstwie Kultury i Turystyki, powiedział podczas ceremonii, że w ostatnich latach badania nad sinologią i badania nad Chinami stają się przedmiotem zainteresowania zarówno naukowców krajowych, jak i zagranicznych. Sinologia obejmuje znaczące historyczne możliwości.

Młodzi sinologowie powinni przestawić się z perspektywy obserwatora na „innych”, aby stać się pomostem komunikacji, promując w ten sposób wymianę i wzajemne uczenie się ludzkiej kultury. Program wizyt dla młodych sinologów pozwala większej liczbie młodych sinologów przyjechać do Chin, aby studiować, obserwować, rozumieć i badać Chiny na odległość zerową, a także ułatwiać wzajemne uczenie się kulturowe między krajami, powiedział Zhu.

Yan Shuang, zastępca dyrektora Departamentu Promocji Komitetu Miejskiego w Szanghaju, powiedział, że program wizyt dla młodych sinologów odbywa się z nadzieją, że sinologowie z różnych krajów mogą uważnie obserwować, słuchać i rozumieć Chiny. Dzięki lepszemu zrozumieniu Chin mogą lepiej zrozumieć świat, wnieść większy wkład do swoich narodów i lepiej reagować na poważną przemianę i dostosowanie świata.

Zhang Daogen, prezes Szanghajskiej Akademii Nauk Społecznych, powiedział, że chińska kultura jest zróżnicowana. Aby naprawdę zrozumieć kulturę i rzeczywistość Chin, konieczne jest przeprowadzenie badań terenowych. Sugeruje, że uczestnicy programu szkoleniowego mogą wstrzyknąć świeżą krew do chińskich studiów za granicą, wytrwali w lokalnych badaniach i badaniach.

Hend Elmahly, egipska i doktorantka z Shanghai International Studies University, powiedziała, że postanowiła przeczytać więcej książek, poznać więcej przyjaciół i dowiedzieć się więcej o chińskiej kulturze, historii, krajowych warunkach i myślach. Ma nadzieję, że pewnego dnia stanie się prawdziwą „chińską ręką”, przetłumaczy chińskie książki na arabski i rozpowszechni chińską kulturę