Japońskie Media: Chiny zachwyca nowe cztery wielkie wynalazki

- May 11, 2019-

W Chinach "nowe cztery wielkie wynalazki" — Seria G szybki pociąg, rowerów, mobilne płatności i zakupy online — przyniosły wygody dla życia ludzi.

"Inicjatywa 'Pasa i Road' zmienia świat. Jeśli nie uda nam się pływać z bieg historii, firma będzie pozostawać w tyle." To jest z ideą części pasa i drogi w Japonii dokumentalny telewizji NHKChiny wielki Smok. Przed otwarciem 19 Kongres Narodowy CPC, wiele agencji medialnych w Japonii zgłaszane z osiągnięć, dokonanych w ciągu ostatnich pięciu lat Chiny.

Dokumentalny pokazuje rozległe pola uprawne z Kazachstanu, klasyczne małe giełdach w Polsce i centrum produkcji zaawansowanej robotyki w Niemczech. Teraz są one związane w ogromne koła gospodarczego przez inicjatywę "B & R". Kamerami zrobione zdjęcia wysokich budynków i wielkich rezydencji w stolicy Kazachstanu, Astana, które zostały zbudowane z materiałów budowlanych produkowanych w finansowanych przez Chiny ssących do szybów naftowych. Zdobyli również sceny kupców z krajów Europy Wschodniej, którzy jeździł tysiące mil na zakup towarów w Chinach centrum handlowym w Warszawie. Rocznie ponad 1000 pociągi z Chin docierają Durisburg, Niemcy. W 2016 roku Chiny stały się największym partnerem handlowym w Niemczech i dwustronnych stosunków gospodarczych i handlowych tylko oczekuje się rozwijać stamtąd.

Dokumentalny prezentowany Eurazji kolei kontynentalne, która opiera się na Chiny inwestycji i eksploatacji. Wysyłka od Chin i krajów europejskich na kolei trwa jedną trzecią czasu transportu morskiego i towarów mogą być dostarczane tylko jedną piątą kosztów transportu lotniczego.

Wynika również, że wiele zwykłych chińskich rolników uprawy użytków rolnych w Azji Środkowej, a także chińskich kupców biorących udział w rynkach Europy Wschodniej i tych, którzy znaleźć możliwości w masie e rozpocząć świata. Zaangażowanie w budowę "B & R", bogacili się i sobie sprawę, ich marzenia.

"Cztery wielkie wynalazki w starożytnych Chinach — prochu, kompas, techniki produkcji papieru i druku — były rozłożone na świecie za pośrednictwem Silk Road. Teraz 'nowe cztery wielkie wynalazki' składający się z serii G pociągi, bike sharing, mobilne płatności i zakupy online stały się najbardziej popularnych produktów, które międzynarodowych studentów wzdłuż 'Pasa i Road' kraje chcą powrotu do domu,"zgodnie z do wiadomości sprawozdanie Nihon Keizai Shimbun na 16 października.

Sprawozdanie wykazało, że sposoby cztery wynalazki dokonały świata wygodniejsze z serii statystyki. Chiny mają najbardziej operacyjne linia kolejowa śledzić na świecie, a prędkość pociągów został podniesiony do 350 kilometrów na godzinę. Wielu turystów w domu miłość do podróży koleją dużych prędkości. W dużych miastach, takich jak Pekin i Szanghaj udostępnianie rower ma poszedł wirusowe, i istnieje obecnie ponad 100 milionów użytkowników. Wzdłuż West Lake Hangzhou, Zhejiang Province rowerów podziału firm umieszczane 100.000 rowery tak, że turyści mogą odwiedzić ciekawe miejsca na rowery. Również w celu przyciągnięcia turystów chińskich, więcej sklepów za granicą świadczą usługi płatności mobilnych. Jeśli chodzi o zakupy online, różne przedsiębiorstwa prowadzą Festiwal promocji. Cztery nowe wielkie wynalazki mają zwiększona wygoda travel i promować konsumpcji.

Ponadto poprzedni raport, zatytułowany "Japonia powinna twarzy fakt że Chiny jest moc z innowacji," zauważył, że przedsiębiorstw prywatnych w Chinach rozwinęły się szybko. W ciągu ostatnich pięciu lat chiński rząd zachęca innowacji i przedsiębiorczości przez zwiększenie finansowania pomocy technicznej i budowa infrastruktury, mające na celu podniesienie poziomu zatrudnienia. W 2016 r. ponad 600 000 chińskich studentów rozpoczął własną działalność gospodarczą. Według japońskich mediów oczekuje się, aby zobaczyć, czy nowe cztery wielkie wynalazki pójdzie wirusa na całym świecie.