Nowa chińska rada naukowa charakteryzuje się kandydatami z globalnego rynku

- May 17, 2019-

Przyszła chińska tablica innowacji naukowych i technologicznych będzie z pewnością charakteryzować się szczególną uwagą na rynku i składać się będzie z wysoko wykwalifikowanych pracowników . Jest to wynik raportu China Securities Journal, który analizował kandydatów do umieszczenia na nowym forum i zauważył, że większość z nich pochodzi z rynku globalnego i ma silne kompetencje.

W szczególności nowy zarząd zostanie uruchomiony na giełdzie w Szanghaju (SSE) , gdzie wnioski o pierwszą ofertę publiczną (IPO) były zarządzane przez komitet naukowy złożony z 95 firm.

Spośród wnioskodawców około 51 ustanowiło 201 oddziałów zagranicznych

Statystyki pokazują, że działalność 201 zagranicznych oddziałów wnioskodawców wyniosła ponad 30 miliardów juanów (około 4,45 miliarda dolarów amerykańskich), z zyskiem netto ponad 1,5 miliarda juanów w 2018 roku.

Firmy te, zwłaszcza te z dziedziny biomedycyny, układów półprzewodnikowych i Internetu, silnie zaznaczają swoją obecność na rynku globalnym , dostarczając produkty i usługi klientom zagranicznym.

Firmy informatyczne nowej generacji (IT) i firmy biomedyczne stanowią większość kandydatów

W gazecie przedstawiciel biomedycyny powiedział: „ Eksportujemy nasze produkty, wymagając zaawansowanych doświadczeń z zagranicy, więc musimy eksploatować zasoby i rynki zarówno w kraju, jak i za granicą”

„Aktywna obecność tych kandydatów na rynku zagranicznym jest zgodna z obecną fazą innowacji technologicznych w Chinach ”, powiedział przedstawiciel, powołując się na raport Sealand Securities.