Mintel wymienia pięć chińskich trendów konsumenckich do obejrzenia w 2018 roku

- May 17, 2019-

27 stycznia 2018 r. - W swoim najnowszym raporcie, China Consumer Trends 2018, firma Mintel, zajmująca się badaniami rynku światowego, identyfikuje trendy do obejrzenia w 2018 r. Trzy z pięciu trendów były związane z żywnością, przechylając się na ekspertów branżowych, aby skorzystać z okazji.


1. Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja

Nie powinno dziwić, że ML i AI znajdują się na szczycie listy. Chińskie firmy logistyczne wykorzystują już Big Data do dostarczania towarów konsumentom w rekordowym czasie, a giganci handlu elektronicznego, tacy jak JD.com i Alibaba, wykorzystują sztuczną inteligencję do dostarczania spersonalizowanych doświadczeń konsumentom dokonującym zakupów na ich platformach. Każdy produkt, który zapewnia chińskim konsumentom bezproblemowe środowisko do pracy, życia i zakupów, odniesie wielki sukces w 2018 r. Mintel przewiduje, że konsumenci będą preferować funkcje opt-in i najprawdopodobniej skorzystają z tych najnowocześniejszych technologii, jeśli zostaną bezpośrednio przedstawione wartość użytkowa.

2. Zabawne interakcje

Wraz z powszechnym korzystaniem z mediów społecznościowych, młodsze pokolenia Chin doświadczają większego stresu społecznego i poszukują nieformalnych i zabawnych interakcji - zarówno w Internecie, jak iw świecie fizycznym - aby wysadzić parę. Mintel powołuje się na 63% młodych ludzi w wieku 20-24 lat, którzy grają w gry online, aby złagodzić stres. Spekulują, że popularność gier online w tej funkcji polega na tym, że konsumenci mogą wykonywać tę czynność samodzielnie, bez presji polegania na innych. Nie oznacza to jednak, że konsumenci poszukują samotnego doświadczenia - są bardziej skłonni do faworyzowania gier, które wymagają współpracy z innymi graczami.

3. Zrównoważony styl życia

Dieta, ćwiczenia, zdrowie i uroda - nazwij to. Chińscy konsumenci będą traktować priorytetowo produkty, które poprawią ich jakość życia w 2018 r. Marketerzy mogą wykorzystać ten trend, podkreślając opakowania i kampanie, które kładą nacisk na zrównoważony rozwój i etykę, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podobnie jak w przypadku marki świadomej etyki w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, którą kierują milenium, konsumenci chcą wiedzieć, że produkty, które kupują, są wytwarzane etycznie, zbliżając je do źródła.


4. Odkrywanie poczucia siebie

Chińscy konsumenci będą coraz bardziej zaangażowani w twórczą pracę. W ten sposób będą dążyć do elastycznych warunków pracy, które pozwolą im podróżować do nietypowych miejsc w 2018 r. Wraz z rozwojem tego trendu konsumenci będą szukać marek, które pomogą im wyrazić poczucie własnej wartości, indywidualności i reprezentować wyjątkowość ich osobiste doświadczenie i członkostwo w globalnej społeczności. Coraz więcej marek będzie oferować produkty, które pozwolą konsumentom zwiększyć poczucie własnej wartości i wzmocnić ekspresję.


5. Najpierw Mobile

Milenialsowie są konsumentami napędzającymi rynek, a ich liczba jest następująca: zdecydowanie preferują mobilne doświadczenia, a oni uwielbiają aplikacje do czatowania i przesyłania wiadomości. Dzięki zintegrowanym doświadczeniom detalicznym O2O i powszechnemu korzystaniu z mobilnych platform płatniczych, takich jak WeChat i AliPay, chińscy konsumenci polegają na technologii mobilnej, aby wspierać wiele aspektów ich życia. Mintel powołuje się na szybkość i wygodę mobilności jako swój główny urok. 87% chińskich konsumentów w dużych miastach korzystało z płatności mobilnych w 2017 r., Wobec 69% w poprzednim roku.