Współpraca z Alibaba to nie tylko dla nowych sklepów

- May 17, 2019-

Pearl River Beer to firma FMCG (Fast Moving Consumer Goods). Obecnie firma ma roczną zdolność produkcyjną 2,2 mln ton, a łączna kapitalizacja rynkowa przekracza 10 mld juanów. Jest jednym z dziesięciu największych browarów w Chinach, plasując się na liście 100 najlepszych marek w Chinach z dużą popularnością na południu.

W ostatnich latach tradycyjne chińskie przedsiębiorstwa przyspieszają, przekształcają się i modernizują, a Pearl River Beer nie jest wyjątkiem. Jednak w tradycyjnym przemyśle piwowarskim trudno było znaleźć dobry punkt wejścia do sprzedaży internetowej. Aby przezwyciężyć tę przeszkodę, Pearl River Beer i Alibaba zawarły strategiczną umowę o współpracy podczas Konferencji Chmury w 2017 roku.

Konsumenci oczekują natychmiastowej satysfakcji przy zakupie piwa, a zamawianie przez Internet często zajmuje więcej czasu. Z tego powodu sprzedaż piwa na tradycyjnych platformach e-commerce nie była zbyt dobra.

Aby rozwiązać ten problem, firma utworzyła platformę O2O w zeszłym roku, co daje każdej butelce piwa unikalny kod QR. Gdy klienci zeskanują kod QR na butelce przez telefon, Pearl River Beer może zbierać dane dotyczące czasu i miejsca konsumpcji, aby zapewnić konsumentom osobiste, dostosowane do potrzeb usługi.

Platforma opiera się na tej samej koncepcji i technologii, co nowa strategia sprzedaży detalicznej Alibaba. Kierownictwo Pearl River Beer może dokonywać korekt i podejmować decyzje w oparciu o informacje o zużyciu, które są aktualizowane i odtwarzane cyfrowo. Dzięki pomocy Alibaba firma przekształciła się z tradycyjnego marketingu w nowy handel detaliczny, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie konsumentów na spersonalizowane doświadczenia.

Alibaba zoptymalizuje trasę pojazdu, aby poprawić dostawy logistyczne. Ponadto można sporządzać lepsze prognozy zapasów, a przy użyciu dużych danych można przewidzieć ilość i częstotliwość przychodzących towarów.

Być może w niedalekiej przyszłości, gdy pragniesz butelki piwa, twój lokalny supermarket zawsze będzie mieć na stanie styl i markę, którą preferujesz.