Szanghaj, China International Import Expo rozpoczyna się w listopadzie

- May 17, 2019-

Ostatnie przygotowania do pierwszej edycji China International Import Expo (CIIE), która rozpocznie się 5 listopada w Szanghaju i potrwa sześć dni. Do tej pory 165 krajów i regionów wyznaczyło 197 departamentów w celu koordynowania udziału ich firm w wydarzeniu, jak donosi „People's Daily”.

Wnioski o uczestnictwo w CIIE postępują dobrze. W rzeczywistości do tej pory ponad 1000 firm, w tym Fortune Global 500 i liderzy przemysłowi z ponad 120 krajów i regionów, potwierdziło swój udział w tym wydarzeniu.

CIIE - który potwierdza decyzję rządu chińskiego o otwarciu się na kapitał zagraniczny - „jest pierwszym krajowym wydarzeniem związanym z importem na świecie”, powiedział Yang Weiqun, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Azjatyckich w Ministerstwie Handlu.

Wielki udział i entuzjazm, zwłaszcza z najdalszych krajów. Jeśli sąsiednia Japonia poprosi o zarezerwowanie powierzchni wystawienniczej 10 000 metrów kwadratowych dla japońskich firm i instytucji podczas imprezy, nie brakuje ekscytujących słów z Europy.

Brytyjska premier Theresa May powiedziała, że jej kraj jest bardzo dumny z uczestnictwa w tym wydarzeniu, podczas gdy ukraiński rząd potwierdził, że weźmie udział w pierwszym CIIE i ustanowi narodowe stoisko na wystawie. Wydarzenie to będzie dobrą okazją dla ukraińskich firm do zaprezentowania i pełnego promowania swoich produktów.

Singapore Business Federation, jedyny organizator wyznaczony przez rząd Singapuru, planuje zatrudnić co najmniej 100 firm na to wydarzenie, w celu promowania produktów singapurskich na chińskim rynku.

Podsumowując, firmy z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Belgii, Japonii i innych krajów i regionów zaprezentują swoje najnowsze technologie i produkty w dziedzinie sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy, oszczędzania energii, ochrony środowiska, ekologii, Drukowanie 3D i nowy sprzęt energetyczny.