W sektorze komercyjnym pojawia się nowy konkurs: handel detaliczny offline

- May 17, 2019-

Sektor offline powraca do zainteresowania Alibaba i Tencent, aw ostatnich latach obaj zainwestowali dużo pieniędzy w sektor sprzedaży detalicznej offline. Eksperci branżowi zrozumieli, że aby zdobyć klientów online, przewaga sektora offline jest koniecznością, aby przewodzić przyszłości.

Układ Tencent w sektorze sprzedaży detalicznej w ostatnim czasie był wyjątkowo intensywny, ale Martin Lau, odpowiedzialny za działalność inwestycyjną Tencent, nie jest jeszcze zadowolony.

Tencent ogłosił, że zainwestuje w wiele przedsiębiorstw detalicznych offline, takich jak Yonghui Superstores, Carrefour i HLA. Oczekiwane wydatki? Oczekuje się, że Tencent osiągnie ponad 20 mld juanów (3,17 mld USD) w tych inwestycjach. Sektor offline jest tak ważny dla Tencent, że nawet zabrał trochę pieniędzy na rozwój niektórych aplikacji.

Zmiana Tencent w strategiach eksploracji sektora sprzedaży detalicznej offline została wymuszona przez wielkie osiągnięcia Alibaba Group Holding w tym sektorze. Od października 2016 r. Firma inwestuje w szereg sklepów detalicznych offline, takich jak Sanjiang Co, Sun Art Retail i Easyhome.

Alibaba ma już swoje pierwsze sukcesy, takie jak ustawienie Hema Xiansheng, która specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości owoców morza i artykułów codziennego użytku. W czwartym kwartale 2017 r. Przychody Hema wyniosły około 2,5 mld juanów. O tym, anonimowe źródło z Alibaba powiedział, że firma wkrótce zainicjuje „dużą replikację” Hema Xiansheng. Ale Hema Xiansheng będzie prawdopodobnie jedynym modelem biznesowym handlu detalicznego w trybie offline, który odniósł wielki sukces.

Strategie wygrania wyzwania nie kończą się. Aby konkurować z nową koncepcją sprzedaży detalicznej Alibaba, Tencent wprowadził to, co nazywa „inteligentną sprzedażą detaliczną”, starając się zapewnić klientom bardziej akomodacyjne, innowacyjne i zrównoważone rozwiązania detaliczne.

Pewien znawca branży skomentował: „Ta walka (pomiędzy Alibaba i Tencent) w sektorze sprzedaży detalicznej w trybie offline to nie tylko jedna walka, ale wszechstronna wojna o zdobycie przyszłości prawdziwych gałęzi przemysłu”.

Nawet dla sprzedawców offline nie jest to łatwe: ci, którzy do tej pory współpracowali z Alibaba lub Tencent, negocjowali z nimi, ale ostatecznie musieli wybrać tylko jednego z nich. Konkurencja jest naprawdę zacięta.