TikTok, umowa z Indonezją w sprawie rozwoju turystyki

- May 17, 2019-

Jak promować dziesięć indonezyjskich destynacji w czasach mediów społecznościowych? TikTok (aplikacja ByteDance poświęcona krótkim filmom) zastanawia się nad tym i podpisała współpracę z indonezyjskim Ministerstwem Turystyki w celu promowania turystyki. W szczególności między miejscami, które będą promowane, znajdują się wyspy Lake Toba i Seribu . Inicjatywa została nazwana TikTok Travel x Wonderful Indonesia .

Donny Eryastha , szef polityki publicznej w TikTok w Indonezji, Malezji i na Filipinach, powiedział: „Naszym celem jest ożywienie piękna, które Indonezja ma do zaoferowania za pośrednictwem platformy TikTok”.

TikTok wykorzysta również gwiazdy i lokalnych przedsiębiorców do zaangażowania użytkowników

Priyantono Rudito , jeden z liderów zespołu ds. Brandingu „Wonderful Indonesia” indonezyjskiego Ministerstwa Turystyki, powiedział, że ten program jest pierwszą z serii współpracy z TikTok i że obie strony opracują inne programy w celu przyciągnięcia turystów do kraju. Tak więc w przyszłości powinny pojawić się nowe inicjatywy.

TikTok wykorzysta również gwiazdy i lokalnych przedsiębiorców do zaangażowania bazy użytkowników . Pojawią się także wyzwania online, nowe filtry i naklejki wideo, a także pokazy drogowe w całej Indonezji.

Partnerstwo oznacza pokój między TikTok a Indonezją po napięciach z lipca ubiegłego roku

Wiadomość o współpracy jest również nowym i wielkim krokiem naprzód dla chińskiej firmy. W lipcu ubiegłego roku rząd Indonezji zakazał TikTok, twierdząc, że aplikacja zawiera treści pornograficzne i bluźniercze.

Zakaz został zniesiony po tym, jak TikTok zgodził się anulować wszystkie negatywne treści , a także otworzyć biuro w kraju, aby utrzymać kontakt z rządem. Indonezja odnotowała rekordową liczbę turystów w 2018 r . : 15,8 mln, z 13% różnicą w porównaniu z rokiem poprzednim. Turyści pochodzili głównie z Malezji i Chin.