Jak kobieta kieruje chińskimi umiejętnościami „szydełkowego haftu” za granicą

- May 17, 2019-

W Chaoshan w Chinach istnieje tradycyjne rękodzieło, zwane haftem szydełkowym. Jedna igła, jedna nić, w rękach dam Chaoshan, dzięki ciągłym operacjom, stają się modnymi i różnorodnymi ubraniami lub wspaniałymi rękodziełami.

Żadna fabryka, żadna maszyna, fabryka odzieży dzianinowej Yipin opiera się na unikalnym „modelu Chaoshan”, scentralizowana produkcja fabryki jest podzielona na każde gospodarstwo domowe, a następnie zbierana przez kogoś odpowiedzialnego. Jak założyciel Wu Huixu połączył go z dojrzałym łańcuchem dostaw i prowadził tradycyjne umiejętności małego miasteczka za granicą?

Stoiska hurtowe monopolizują handel offline, tradycyjny model staje się pasywny

Wykwintne haczyk-kwiatki, odzież, dekoracja domu dodają wiele kolorów. Rynek zagraniczny ma silny popyt na tego rodzaju produkty, a popyt oznacza, że istnieje rynek.

Przed 2012 r. Wu pracował w warsztatach domowych, przyjmując zamówienia, produkując i dostarczając towary. W miarę upływu czasu zaczyna się denerwować na stoiskach hurtowych za nieuzasadnioną obniżkę cen i wysyłek. Uważa, że ten tradycyjny model biznesowy jest zbyt pasywny, warstwy zysku są mocno ściśnięte, krawcowa jest całkowicie na dole łańcucha produkcyjnego.

Wu chce zmienić tę pasywną sytuację, w 2012 roku zaczęła formalnie szukać nowych sposobów, zaczynając od krajowego dostawcy e-commerce. W tym czasie Wu Huixu nie do końca rozumiał krajowego dostawcę e-commerce, ale się nie poddawał. W pierwszym roku wolumen transakcji online osiągnął 100 000 +, a inwestycja offline wyniosła około 200 000 RMB.

Aby przynieść setkę z pasem, mały zespół promujący produkcję na dużą skalę

Wu powiedział, że tradycyjny handel zagraniczny jest często zakupem hurtowym, zamówienia koncentrują się w rękach garstki dużych hurtowników, operatorów kanałów, przechodząc na dużą skalę ryzyko biznesowe produkcji i ryzyko na rynku handlu zagranicznego. Jednak hurtowa sprzedaż na małą skalę, jaką przyniósł transgraniczny handel elektroniczny, a także zamówienia na rozdrobnienie wieloczęstotliwościowe, zmniejszyły presję na produkcję na dużą skalę przedsiębiorstw, a także rozproszyły ryzyko wynikające ze zmian na rynku.

Wu Huixu musi skontaktować się z kilkoma brygadzistami, a następnie zatrudnić brygadzistów, aby zorganizować partię kobiet do pracy. W ten sposób cały łańcuch produkcji będzie rósł wraz z mnożeniem więcej niż jednego obszaru.

Wu powiedział, że transgraniczny handel elektroniczny można rozumieć jako transgraniczne połączenie handlu elektronicznego i tradycyjnego handlu zagranicznego. Chociaż istnieje wiele różnic pod względem kosztów, platformy, odbiorców, wydajności operacyjnej i zysku, dla niej biznes jest rzeczą naturalną, ponieważ popyt stymuluje produkcję, a popyt ze strony konsumentów zagranicznych na dzianinę napędza również produkcję haczyków technika pętli.