Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zwraca się do Jacka Ma o poradę biznesową

- May 17, 2019-

Według jej byłej dyrektor ds. Komunikacji, Katie Perrior, brytyjska premier Theresa May odrzuciła spotkanie z Jackiem Ma w Davos w 2017 roku, zamiast tego zdecydowała się na fondue ze swoimi doradcami.

W tym roku premier zmienił melodię, spotykając się dwukrotnie z Jackiem Ma w zeszłym miesiącu, raz w Davos i podczas niedawnej okazji w Szanghaju. Brytyjski premier szuka rady u miliardera technologicznego i założyciela Alibaby, Jacka Ma, w świetle ogromnego wyzwania: jak poruszać się po handlu transgranicznym po Brexicie.

Jeden ze źródeł Whitehall skomentował: „jest niezwykle imponującym, energicznym facetem, a premier zdecydowanie cieszył się ze spotkań”.

Inne źródła podają, że May badał również giganta e-commerce Amazon, aby zdobyć inspirację do prowadzenia handlu w świetle skomplikowanych przepisów międzynarodowych, ceł i taryf, a jednocześnie zapewniał konsumentom bezproblemowe doświadczenie.

Program logistyczny Alibaba wykorzystuje duże zbiory danych, aby zapewnić dostawy tego samego dnia milionom ludzi w setkach miast, z dużym powodzeniem pomimo standardów odprawy granicznej.

Pan Ma był głośnym zwolennikiem chińskiego systemu jednopartyjnego w ostatnich miesiącach, krytykując niestabilność amerykańskiej polityki. Zaangażowanie rządu w działalność gospodarczą w Chinach jest pewnym wymogiem, ponieważ amerykańskie firmy technologiczne, w tym Google i Facebook, kłaniają się lokalnym prawom i budują centra danych w granicach Smoka.

Czy Theresa May otrzyma odpowiedzi, których szuka od Jeffa Bezosa czy Jacka Ma Alibaby, okaże się, ale wyzwanie, aby międzynarodowe firmy były zainteresowane rynkiem brytyjskim, jest bez wątpienia przyczyną godną porady.