Chiny zdobywają IPO wiodącej azjatyckiej firmy biotechnologicznej Wuxi Apptec

- May 16, 2019-

WuXi AppTec , wiodąca na świecie firma biotechnologiczna , która została sprywatyzowana dwa lata temu w Nowym Jorku, otrzymała zielone światło dla pierwszej oferty publicznej na giełdzie w Szanghaju, zaledwie siedem tygodni po przedstawieniu aplikacji.

Oczekuje się, że aukcja wzrośnie o ponad 5,7 mld juanów (907,5 mln USD), które firma wykorzysta na rozbudowę zaplecza badawczego i budowę nowych obiektów. Szybkie zatwierdzenie stanowi kolejny dowód na to, że konkurencja między giełdami w Hongkongu, Chinach i Singapurze rośnie, podczas gdy szybko można wymienić obiecujące firmy technologiczne.

AppTec jest głównym chińskim CRO i będzie kluczowym graczem w przyszłych zyskach Chin

AppTec był pierwszą chińską firmą technologiczną, która sprywatyzowała w Nowym Jorku. Firma jest organizacją badawczą kontraktów (CRO), która pomaga producentom leków w skróceniu procedur wykrywania i rozwoju przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ogólnych. Według Ivana Li , zarządzającego majątkiem funduszu inwestycyjnego Loyal Wealth, jest uważany za główny chiński CRO.

„Uważa się, że regulator przez pewien czas ściśle monitorował jego działania. AppTec należy do gwiazd przyszłego zysku Chin - dodał. Firma miała wartość 3,3 mld USD, kiedy została sprywatyzowana w Nowym Jorku pod koniec 2015 r., Z zyskiem netto w wysokości 1,06 mld juanów za pierwsze dziewięć miesięcy 2017 r., Po tym, jak w całym roku zarobiła 975 mln juanów.

Jego oferta publiczna następuje po stabilnym zestawieniu chińskich firm, w tym producenta oprogramowania antywirusowego Qihoo 360 Technology , które stało się publiczne na rynku akcji A w ostatnich miesiącach, dzięki operacjom fuzji odwrotnej lub wkładom back-door.

Zarówno giełda w Szanghaju, jak i Shenzhen - pod kierownictwem China Securities Regulatory Commission (CSRC) - zrobiły wszystko, aby przyciągnąć nowe firmy technologiczne   finansowane z zagranicy działającej na kontynencie od początku roku, chcąc nie przegapić zysków na giełdach w Hongkongu, Nowym Jorku i Singapurze.

CSRC wcześniej zablokowałby fluktuacje start-upów technologicznych, gdyby ich struktury własnościowe i ich rentowność nie były zgodne z surowymi wewnętrznymi zasadami cenowymi, przed podjęciem w tym roku odwrócenia pogoni za jednorożcami technologicznymi - prywatne firmy technologiczne o wartości powyżej 1 mld USD .

Wcześniej w tym miesiącu Foxconn Industrial Internet - największy na świecie producent kontraktowy, którego produkty obejmują iPhone'a - uzyskał zgodę CSRC na uruchomienie IPO o wartości 27 miliardów juanów zaledwie pięć tygodni po złożeniu wniosku o umieszczenie w wykazie.

„Szybkie zatwierdzenie AppTec będzie prawdopodobnie oznaczać, że więcej jednorożców zostanie przyciągniętych na rynek akcji A, ponieważ wyceny są wyższe”, powiedział analityk Huatai Securities Liu Qiaoyu. Giełda w Szanghaju zadeklarowała już, że ma listę obiecujących firm technologicznych na kontynencie, zobowiązując się do przezwyciężenia trudności w dostępie do wewnętrznego rynku kapitałowego .