Chińscy studenci zagraniczni są nowymi liderami opinii

- May 16, 2019-

Dzięki bezpośredniemu dostępowi do najnowszych trendów w szerokiej gamie luksusowych marek, chińscy studenci za granicą stali się nieoficjalnymi liderami opinii dla swoich przyjaciół i kolegów. Według sondażu przeprowadzonego przez China Luxury Advisors , 31% chińskich studentów w Nowym Jorku i Bostonie towarzyszy swoim przyjaciołom i rodzinie podczas zakupów przynajmniej raz na trzy miesiące. 34% kupiło towary luksusowe, a następnie wróciło do Chin z podobną częstotliwością.

Ten wyjątkowy segment demograficzny przyciągnął uwagę wielu detalistów i marek. Bloomingdales i Bergdorf Goodman sponsorowali obchody chińskiego Nowego Roku dla lokalnych chińskich studentów, podczas gdy marki organizują specjalne pokazy mody, a nawet zapraszają dyrektorów, aby udzielili im porad, jak zrobić karierę w branży mody.

Największe zainteresowanie mają wpływy młodych chińskich modnych mężczyzn

Wielu chińskich studentów studiujących za granicą dostosowuje się do opisu bogatych dzieci drugiego pokolenia, zwanych fuerdai , urodzonych pod koniec lat 80. lub na początku lat 90. przez bogatych chińskich biznesmenów. Łatwo je dostrzec na uniwersytetach, ubranych od stóp do głów luksusowych przedmiotów, być może jeżdżąc Porsche w pobliżu kampusu. Często są postrzegani jako ucieleśnienie korupcji w Chinach.

Ale czasy się zmieniły i wielu chińskich studentów zwróciło większą uwagę na to, co kupują, twierdzi Charlie Gu, dyrektor China Luxury Advisors . Często szukają marek mniejszych niezależnych projektantów, którzy mogą wykazać swoją osobowość i indywidualność.

Scarlett Hao jest studentką z NYU, silną zwolenniczką wśród chińskich studentów w Stanach Zjednoczonych. Hao powiedział, że zaczął dzielić się modą, ponieważ zauważył, że nie ma silnych azjatyckich blogerów. Czuł się odpowiedzialny za przekazanie koncepcji pozytywności ciała swoim fanom.

Stopniowe zróżnicowanie stylów i postaw między Chińczykami w kraju i za granicą oznacza, że marki nie mogą już traktować ich jako grupy monolitycznej. „W wielu luksusowych markach lub centrach handlowych rozpoznajemy grupy studentów w monotonny sposób” - powiedziała Nancy Hsieh, konsultant ds. Luksusu w firmie konsultingowej Goldlinq . „Zapewnią sponsoring dla stowarzyszenia studenckiego i bezpłatny transport do ich centrów”.

Ale chińscy studenci za granicą „chcą być częścią eksperymentalnych wydarzeń i działań, które są częścią luksusowego amerykańskiego doświadczenia”, powiedział Hsieh. Dla konsumentów, którzy są coraz bardziej sceptyczni wobec celebrytów, kampania, w której używa się uczniów z mini-wpływami, może wydawać się bardziej autentyczna.

Badanie celu Fuerdai jest długoterminową inwestycją dla luksusowych marek odzieżowych

Luksusowa marka Clé de Peau Beauté określiła fuerdai jako segment konsumentów, których celem są badania. Określają również segment składający się z kobiet poniżej 35 roku życia, urodzonych w Chinach, które pochodzą z rodziny o rocznym dochodzie gospodarstwa domowego przekraczającym 500 000 USD i są obecnie zapisywane na studia licencjackie lub magisterskie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego celu, Clé de Peau Beauté zorganizowało ekskluzywne wydarzenie. Zaprosił 15 chińskich studentów na koktajl, podczas którego zaprezentowano tradycję marki i wprowadzono nowe produkty.

„Wiemy, że nie mogliśmy zorganizować klasycznej i nudnej grupy fokusowej” - powiedziała Jennifer Coppolino, dyrektor ds. Spostrzeżeń rynkowych i zaangażowania konsumentów w Clé de Peau Beauté. „Nie sądziliśmy, że będą zainteresowani siedzeniem przy stole i, w zamian za kilkaset dolarów, rozmawiać przez kilka godzin. Interesują się wydarzeniami luksusowymi, okazją, która byłaby fajna powiedzieć swoim znajomym na Instagramie, więc stworzyliśmy środowisko bardziej społeczne ”.

Zapytany o wyniki, Coppolino powiedział, że badania „wpłynęły na każdy aspekt świata marketingu”, od decyzji dotyczących produktów, do przechowywania strategii sprzedaży, po programowanie WeChat .

„Czasami trudno jest markom generować wyniki, a niektórzy poddają się po pierwszej próbie” - skomentował Gu of China Luxury Advisor . Odnosząc się do generowania lojalnej sprzedaży skierowanej do chińskich studentów za granicą, powiedział: „w końcu zależy to od długoterminowych relacji”.

Tagi