Zobowiązanie do zmniejszenia długu w gminie Xiong

- May 17, 2019-

Zhongqing Yin, zastępca dyrektora National ludzi Komisji Kongresu sprawy finansowe i gospodarcze, ostrzegł na lukę chińskiego długu publicznego; szczególnie dla Xiong county w prowincji Hebei, gdzie niektóre z funkcji "non stolica" rząd w Pekinie i branż zostaną przeniesione. Ponadto według Yin, w Pekinie oficjalnych danych liczbowych dotyczących zadłużenia samorządów lokalnych – 16,5 bilionów yuanów (2,6 bln USD) na koniec ubiegłego roku – może być niedoszacowanie.

Jest prawdopodobne, że rząd ocen umieścić wielkości zadłużenia samorządów lokalnych "ukryte i zamaskowane" o "co najmniej 20 bilionów" i procent zagrożonych kredytów systemu bankowego w Chinach pod koniec ubiegłego roku była dużo wyższa niż oficjalne 1,74% .

Według Yin, problem został stworzony przez nadmierne drukowanie pieniędzy w ostatniej dekadzie: "to jest jak rzeka wiszące nad naszymi głowami – Jeśli istnieje przeciek, to utonie nas. Jak chińskie powiedzenie mówi, choroba schodzi jak obsunięcie się ziemi, ale powoli odchodzi jak spinning silk", powiedział.

Na zupełnie inne zdanie jest Zhou Xiaochuan, wychodzących bank centralny główny, zgodnie z którym Chiny przyniósł jej problemu zadłużenia pod kontrolą ponieważ stopa podaży pieniądza była niższa. Ale Yin nalega, mówiąc, że sytuacji zadłużenia samorządów lokalnych "jest jeszcze bardziej niebezpieczne niż przed bo oni [zobowiązania] została objęta" w formach, takich jak inwestycje kapitałowe lub długu państwowego przedsiębiorstwa.

"Istnieje wiele zagrożeń, ale koncentruje się na ryzyko finansowe. Ryzyko finansowe jest największym ryzykiem i może prowadzić do najgorszy możliwy wynik. Gdy mówimy o ryzyka systemowego, mówimy o ryzyko finansowe; gdy mówimy o zapobieganie zagrożeniom, oznacza, że należy unikać kryzys finansowy." Yin powiedział.

Chińskich przywódców prowadzony przez Xi robi jego części rajdy potężne maszyny stanu, w tym jego sił policyjnych. Celem jest ustalenie luk finansowych i, od 2015, wielu potentatów zostali zatrzymani i aresztowanych i ciężkie kredytobiorców zostały zamówione do spłaty długów.

Aby wyeliminować niebezpieczeństwo długu, Komisja Regulacyjna ds. Chin i Chiny bankowość regulacyjne Komisji zostaną połączone w jeden regulator jako część zamiatanie rząd restrukturyzacji. Aby te środki Yin widzi korzystnie, ale ostrzegł, że: "głównych regulatorów powinny zapobiec skoki na trudne środków w tym samym czasie, ponieważ zasady nakładania można wygenerować nowe rodzaje ryzyka".