Laura Cha Krzesła Wymiana Hongkongu i rozliczeń

- May 16, 2019-

Laura Cha ma wyjątkową historię. W latach 2001–2004 została wiceprezesem China Securities Regulatory Commission (CSRC), której zadaniem było regulowanie i kontrolowanie rynku. Wkrótce zasłużyła na miano regulatora, który „kontrolował łotrów do śmierci”.

Prawdopodobnie dzięki jej przeszłości Laura Cha została wybrana bez sprzeciwu jako pierwsza kobieta przewodnicząca Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX), operator giełdy. Cha ma jedną wielką równowagę, by stawić czoła, a rosnąca integracja rynków Hongkongu i kontynentu czyni Chiny partnerem, ale także rywalem.

Podczas briefingu medialnego po tym, jak została wybrana na przewodniczącą, Cha powiedział: „Niezależnie od tego, czy jest to globalny czy lokalny, regulatorzy, tacy jak SFC i operatorzy, tacy jak HKEX, pracują z różnych punktów widzenia i zawsze istnieje gra równoważąca ”. Cha powiedział również, że poprawi komunikację między Hongkongiem a Chinami i będzie sprzyjać ściślejszej współpracy transgranicznej: „W rzeczywistości współpraca transgraniczna nigdy nie ustała od czasu wprowadzenia akcji H 25 lat temu”.

Aby sporządzić mapę trzyletniego planu strategicznego, jest to jeden z najważniejszych priorytetów Cha w pierwszych 100 dniach urzędowania.

Zadanie Cha będzie niezwykle trudne. Będzie musiała nadzorować jeden z najważniejszych punktów zwrotnych wymiany w swojej ponad stuletniej historii, a Bonnie Chan , partner w kancelarii Davis Polk, powiedziała: „Głównym wyzwaniem dla Cha jako nowego przewodniczącego HKEX jest reforma notowań. Chociaż HKEX ogłosił nowe zasady, nowy system notowań nie został jeszcze przetestowany. Wyzwaniem dla niej jest upewnienie się, że reżim zostanie wdrożony płynnie i przyciągnie wiele nowych firm gospodarczych do listy tutaj ”.

HKEX i SFC w ciągu dekady do 2000 r. Zdobyły duże doświadczenie i wiedzę

Wu Kan , zarządzający funduszem w Shanshan Finance w Szanghaju, powiedział: „Wiedzieliśmy o niej jako o„ żelaznej damie ”. Ale nie jest sprawiedliwe obwiniać jej niedźwiedziego rynku, może to był zbieg okoliczności. Nikt nie jest wystarczająco potężny, aby pozwolić na wzrost rynku, a celem uzyskania jej tutaj było wzmocnienie nadzoru rynkowego, a nie stworzenie hossy. ”

Niestety na nowym spotkaniu pojawiają się nie tylko zachęcające słowa. Christopher Cheung Wah-fung , prawodawca reprezentujący sektor usług finansowych, powiedział: „Cha był byłym szefem SFC i ma nastawienie regulacyjne. Nie rozumie trudności, jakie wielu z 500 lokalnych graczy ma w rywalizacji z międzynarodowymi dużymi graczami ”.