Chińscy liderzy starają się chronić słonie afrykańskie

- May 17, 2019-

Według raportu Independent , chińska organizacja ekologiczna założona przez szefa Alibaby, Jacka Ma, rozszerzy swoją nagrodę African Ranger o cztery dodatkowe kraje. Inicjatywa rozpoczęła się we współpracy z The Paradise Foundation i Giants Club w zeszłym roku.

Na kontynencie afrykańskim, który ma najbardziej obfitą faunę i florę, trudno jest chronić strażników pierwszej linii. Każdego roku oficerowie patrolujący poświęcają się w walce z kłusownikami. W 2016 r. 82% funkcjonariuszy patrolujących w Afryce stanęło w obliczu niebezpieczeństwa na służbie. Ponad 60% patrolujących zostało zaatakowanych przez kłusowników.

The Paradise Foundation jest agencją ochrony środowiska non-profit. Jest on poświęcony utrzymaniu środowiska poprzez dobro publiczne, handel i naukę. Został założony przez chińskich przedsiębiorców, artystów i filantropów. Jack Ma i Pony Ma są współprzewodniczącymi.

Jack Ma inspiruje się Afryką i planuje oddać

W 2017 roku Jack Ma po raz pierwszy odwiedził Kenię i Rwandę. Jako współprzewodniczący Paradise Foundation Jack Ma ogłosił, że fundacja utworzy w Afryce Fundusz Nagród dla Obrońców Obszarów Chronionych, aby wspierać afrykańskie prace w zakresie ochrony zwierząt. Każdego roku premia w wysokości 3000 $ przyznawana jest 50 patrolom pierwszej linii. Projekt będzie trwał dziesięć lat za łączną kwotę 1,5 mln USD.

Jack Ma ogłosił również inicjatywę edukacyjną pod nazwą Cztery Plany podczas Afrykańskiego Szczytu Młodzieży. Oprócz przyznawania oficerów patrolowych pierwszej linii, Alibaba sfinansuje 200 młodych afrykańskich przedsiębiorców, którzy będą studiować w Hangzhou, współpracować z afrykańskimi uniwersytetami i rządem, aby szkolić i chronić uczniów, a także uruchomić fundusz Young African Creator Fund w wysokości 10 milionów USD.

Klub Giants został założony w 2015 r. Członkami założycielami są prezesi Botswany, Gabonu, Kenii i Ugandy, szefowie międzynarodowych organizacji ochrony przyrody oraz krajowi eksperci ds. Ochrony przyrody. Jego celem jest ochrona populacji słoni afrykańskich, środowiska życia i gatunków, które dzielą przestrzeń życiową poprzez wzmocnienie współpracy międzynarodowej.

Max Graham, dyrektor generalny The Space for Giants, stwierdził: „Nagroda Ranger to potężny sposób, w jaki patrolerzy dziękują światu:„ Spójrz, wykonałeś bardzo trudną pracę i powinieneś wiedzieć, że Twój występ w końcu zostanie rozpoznany . Proszę kontynuuj.'"