Cel Hongkongu, aby wzmocnić swoją walutę

- May 16, 2019-

Dolar Hongkongu poszukuje strategii wzmocnienia się. W środę dolar w Hongkongu spadł do najsłabszego poziomu od 35 lat, a po raz pierwszy dolnego limitu swojego pasma handlowego. Z tego powodu de facto bank centralny Hongkongu poinformował, że sprzedał 3,26 miliarda dolarów amerykańskich w zamian za wsparcie lokalnej waluty.

Według zastępcy dyrektora generalnego Howarda Lee , Hongkong Monetary Authority wkroczył do zakupu lokalnego dolara i sprzedał amerykańską walutę w dwóch oddzielnych transakcjach, co stanowi ostatni krok w zaostrzeniu warunków monetarnych w Hongkongu.

Ostatni raz HKMA wkroczył na rynek walutowy w 2015 roku

Słaba waluta przeraża także tych, którzy mają dom. W rzeczywistości właściciele domów mogli zobaczyć wzrost stóp procentowych, co zwiększy ich spłaty kredytów hipotecznych. Lee na konferencji prasowej HKMA w piątek rano powiedział, że dłużnicy powinni mieć na uwadze ich możliwości spłaty.

Lee zwraca również uwagę, że transakcje przeprowadzane według stawki 7,8500 są zgodne z „połączonym systemem kursów wymiany” Hongkongu i miały na celu „normalizację warunków pieniężnych”.

Od ponad roku handlowcy walutowi aktywnie sprzedają dolary Hongkongu

Ostatni raz HKMA wkroczył na rynek walutowy w 2015 r. (W tym roku chińska waluta spadła o 4 procent i dotknęła 4,5-letniego minimum), gdy dolar hongkoński osiągnął najwyższy poziom.