JP Morgan chce wejść na chiński rynek

- May 15, 2019-

Proces reform w celu otwarcia chińskiego rynku na inwestycje zagraniczne nie został jeszcze zakończony, ale duże firmy światowe są już zainteresowane wejściem na rynek chiński. JP Morgan Broking (Hong Kong) Limited jest jednym z nich. Firma została założona w 1982 roku, a jej działalność obejmuje zakup, sprzedaż i pośrednictwo w zakresie papierów wartościowych.

JP Morgan Broking (Hong Kong) Limited złożyła wniosek o założenie w Chinach spółki posiadającej większościowe papiery wartościowe. Według Gao Li, rzecznika prasowego z China Securities Regulatory Commission (CSRC), spółka zamierza posiadać 51 procent udziałów w nowej firmie. W tym celu firma przesłała materiały do CSRC.

Szwajcarski UBS powiedział, że będzie szukał kontroli nad swoim wspólnym przedsiębiorstwem w Chinach, zwiększając swój udział w biznesie do 51%

Gao wyjaśnił również, jaka jest standardowa procedura dla zagranicznych firm chcących wejść na rynek chiński. W oświadczeniu powiedział, że CSRC zbada materiały aplikacyjne, zgodnie z odpowiednimi prawami i przepisami zgodności, a następnie udzieli odpowiedzi.

Jak już wspomniano, być może napędzane obecnymi wojnami taryfowymi Chiny otwierają się na inwestycje zagraniczne. To otwarcie umożliwia zagranicznym inwestorom zakładanie firm obrotu papierami wartościowymi o statusie holdingu.

Nomura staje się pierwszym zagranicznym operatorem, który planuje utworzenie spółki holdingowej w Chinach

JP Morgan Broking (Hong Kong) Limited nie jest jednak pierwszą firmą, która chce wejść na rynek chiński. UBS i Nomura podjęły już pierwsze kroki, aby wejść na rynek chiński jako firmy zagraniczne, które mają 51% udziałów w spółce.