Dlaczego AliExpress jest tak popularny wśród izraelskich konsumentów?

- May 16, 2019-

W 2017 r. Izrael wygenerował średnio dwa zamówienia online na sekundę, z czego około połowa została wygenerowana na AliExpress , zgodnie z raportem. Jego popularność w regionie znacznie wyprzedziła inne platformy zakupów online, takie jak eBay, Next i Amazon, podał raport.

Chińskie produkty zakupione przez izraelskich konsumentów na AliExpress online obejmują odzież, elektroniczne produkty konsumenckie, produkty gospodarstwa domowego i produkty outdoorowe.

Ena Barkan, która mieszka w Chinach od 4 lat, prowadzi firmę tłumaczeniową w swoim ojczystym kraju. Powiedziała, że ona i jej 65-letnia matka są fanami AliExpress.

„Rzeczy, których nie można kupić w Izraelu, można znaleźć na AliExpress” - powiedziała. „Na produktach musi być więcej stylów i tańszych cen”.

Niedawno izraelska firma usług finansowych Isracard , największy w kraju wydawca kart, zaprosiła komika Isreali Yuval Semo do spontanicznego zamieszczania chińskich reklam AliExpress, wprowadzenia chińskich produktów na AliExpress i ogłoszenia rabatów Isracard. Reklamy zostały kliknięte ponad 10 milionów razy.

Według danych firmy PayPal , chociaż w Izraelu jest tylko 8 milionów osób, zakupy przez Internet w przeliczeniu na jednego mieszkańca należą do wiodących krajów w krajach OECD. Powodem jest to, że koszty życia w Izraelu są wysokie, a wielu szuka w Internecie wysokiej jakości, ale tańszych produktów.

Dane z AliExpress pokazują, że izraelscy konsumenci walczą o udekorowanie swoich domów, a także kupują produkty i kosmetyki wysokiej technologii.