Chiny, wzrost energii w pierwszym kwartale 2018: Dobre dla firm

- May 16, 2019-

W pierwszym kwartale 2018 osiągnąć rekordzużycie energii elektrycznejw Chinach, która wzrosła tak gwałtownie, że ustanowiony rekord, który panował od 2012. Dane mówią o wzrost o 9,8% w stosunku rocznym.

Tempo, w związku z tym, jest wostrego przyspieszania, biorąc pod uwagę, że w poprzednim kwartale to osiadł około 5,7%; w tym samym okresie ubiegłego roku Ponadto udział była równa 6,9% według danych wydany przez krajowych administracji energii (NEA).

Li Fulong, urzędnik, Nea, przypisane najszybszy wzrost do wzrostu gospodarczego i niskie temperatury w ciągu pierwszych dwóch miesięcy.

 

Rozwijających się branż przekroczyły wykorzystania energii do 35 miesięcy

 

Analizując poszczególne sektory, będzie zauważyć, że wzrost zużycia energii wsektorówtakich jak transmisji informacji oprogramowania i samochodów produkcji przekroczyła 16%. To podkreśla jak rozwijających się branż przekroczyły wzrost zużycia energii do 35 miesięcy.

 

Zużycie energii elektrycznej w sektorach, które zużywają dużo energii, takich jak chemikalia, stali i nieżelaznych metali, zamiast wzrosła w wolniejszym tempie.

 

Pozorna naturalnezużycie gazuwzrosła o 9,8% do 71.2 miliardów metrów sześciennych w pierwszym kwartale. Podczas gdy olej różany 5,5% do 154 mln ton, z rafinacji ropy naftowej zużycie 2,2% do 76,8 mln ton.