Inicjatywa Belt and Road podnosi uczniów, którzy uczą się drugiego języka

- May 16, 2019-

Według raportu Hujiang (HJ) Online Class, wiodącej platformy kursów online, entuzjazm wśród Chińczyków w nauce drugiego lub trzeciego języka obcego innego niż angielski wzrasta dzięki inicjatywie Belt and Road Initiative .

Według badań, językami obecnie najczęściej badanymi przez Chińczyków są rosyjski, tajski i arabski , przy czym wzrost liczby płatnych użytkowników w klasach wirtualnych HJ jest znacznie wyższy niż w przypadku długotrwałych wyborów, takich jak japoński czy francuski.

Zhang Jing , dyrektor generalny wielojęzycznej jednostki biznesowej HJ, powiedział: „Widzimy znaczny wzrost zainteresowania nauką języków używanych w gospodarkach związanych z inicjatywą. Jednak obecna podaż pochodząca z systemu szkolnictwa wyższego jest znacznie mniejsza niż popyt, co sprawia, że firmy takie jak my podejmują tę rolę nauczyciela ”. Wydaje się, że grupa wiekowa z największymi oczekiwaniami to młodzież w wieku od 18 do 23 lat, co stanowi 35% wszystkich płacących użytkowników, zgodnie z raportem.

Korelacja między rozwojem inicjatywy Belt and Road a nauką nowych języków jest w chińskich firmach, które rozwijają się w gospodarkach uczestniczących w inicjatywie Belt and Road. Ludzie w branżach takich jak maszyny elektryczne, chemia, budownictwo i koleje częściej podejmują powiązane kursy językowe online.

HJ konkuruje na drugim rynku języków obcych, który według prognoz ma osiągnąć 30 mld juanów (4,73 mld USD) do 2020 r.

Powody, które zmuszają Chińczyków do studiowania innego języka poza angielskim, są pasjami do obcej kultury lub chęcią poprawy konkurencyjności na rynku pracy dzięki umiejętności opanowania wielu języków.

Przyjęcie urządzeń mobilnych jest szczególnie rozpowszechnione wśród młodszego pokolenia

Du Miaomiao , analityk z firmy konsultingowej iResearch, powiedział: „Ciągły postęp napędza młodych pracowników umysłowych w kierunku długoterminowego środka zaradczego: edukacji . Wraz z nadejściem ery robotyki, potencjalnie zagrożone mogą być więcej miejsc pracy na średnim poziomie, co oznacza, że osoby o średnich dochodach mają większą świadomość tego, jakie środki muszą podjąć, aby wyprzedzić krzywą. Z większą znajomością języka angielskiego przez Chińczyków, znajomość drugiego lub trzeciego języka obcego może stać się ich przewagą konkurencyjną ”.