Google, 500 mln USD dla strategicznego partnera z JD.com

- May 15, 2019-

Google zainwestuje 550 milionów dolarów w gotówkę w JD.com , największego chińskiego detalisty, w ramach strategicznego partnerstwa. Dzięki tej operacji firmy mają nadzieję zbadać możliwości sprzedaży detalicznej w Azji Południowo-Wschodniej, Stanach Zjednoczonych i Europie. Niektóre produkty będą również dostępne w Google Shopping, zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w dniu ogromnej sprzedaży JD.

Chociaż Google widział, jak chiński rynek został zablokowany, partnerstwo uznaje techniczne możliwości amerykańskiego giganta technologicznego, który ma nadzieję wejść w synergię z logistyką JD .

Philipp Schindler (dyrektor generalny Google): „Chcemy zagwarantować przydatne i spersonalizowane doświadczenia zakupowe”

Philipp Schindler, główny dyrektor handlowy Google, powiedział w cytacie: „Cieszymy się, że możemy współpracować z JD.com i odkrywać nowe rozwiązania dla ekosystemów detalicznych na całym świecie, aby umożliwić pomocne, spersonalizowane i bezproblemowe zakupy, które dają konsumentom możliwość robienia zakupów w dowolnym miejscu i czasie chcą".

„Ta współpraca z Google otwiera szeroką gamę możliwości oferowania konsumentom na całym świecie najwyższej jakości usług detalicznych” - powiedział Jianwen Liao, dyrektor ds. Strategii JD.com .

W ramach umowy Google otrzyma 27,1 mln akcji po 20,29 USD każda

Google od dawna konkuruje z Amazonem o ruch e-commerce i otrzyma ponad 27,1 mln nowo wyemitowanych akcji zwykłych klasy A JD.com po cenie 20,29 USD za akcję. Jest to równowartość 40,58 USD za kaucję amerykańską (ADS), w oparciu o średnią ważoną cenę transakcyjną za poprzednie 10 dni handlowych.

JD.com umieścił amerykańskie akcje w spółce na poziomie grupy na Nasdaq w 2014 r. , Stając się spółką Nasdaq100. Jednak przed tym ogłoszeniem największymi inwestorami JD byli Tencent (20%) i Walmart (10%).