Supermarket „New Retail” Hema otwiera 10 kolejnych sklepów w Chinach

- May 15, 2019-

Sieć należąca do AliBaba obsługuje obecnie konsumentów w Xi'an , Nanjing , Wuhan i Guangzhou . Pozostałe sklepy znajdują się w Pekinie , Szanghaju , Hangzhou , Suzhou , Chengdu i Shenzhen , dołączając do istniejących sieci w tych miastach. Hema ma również biura w Ningbo , Fuzhou i Guiyang .

Hema , która łączy sprzedaż online i offline w zakresie usług w sklepach i dostawach konsumenckich, otworzyła swój pierwszy sklep na początku 2016 roku. W ubiegłym roku firma uruchomiła 17 dodatkowych sklepów i 23 sklepy online w pierwszych czterech miesiącach 2018 roku.

Współczynnik otwarcia wynosi średnio jeden sklep co sześć dni.

„Hema szybko się rozwija, ale chcemy być jeszcze szybsi w 2018 roku” - powiedział Hou, CEO Hema.

Dyrektor generalny Hema powiedział Alizila, że nowe sklepy będą nadal rozwijać się na obu rynkach, zarówno tych, na których już istnieją, jak i nowych. W styczniu Alibaba ogłosiła, że do końca roku uruchomi 30 nowych sklepów tylko w Pekinie . Dwa inne sklepy są planowane w Xi'an.

Hema zapewnia konsumentom mobilne podejście do zakupów, umożliwiając im korzystanie z aplikacji mobilnej do skanowania przedmiotów do kupienia i uzyskania informacji o produkcie.

Inna aplikacja oferowana przez Hema pozwala klientom zamawiać artykuły spożywcze online. Każdy sklep pełni funkcję centrum odbioru zamówień. Zgodnie z Alizilą, konfiguracja pozwala Hema dostarczać artykuły spożywcze klientom w promieniu trzech mil w ciągu około 30 minut.

W przypadku płatności mobilnych używana jest usługa Alipay, dostępna również za pośrednictwem aplikacji.

Supermarket oferuje obecnie 24-godzinne dostawy i chmurę Hema , która daje użytkownikom dostęp do spisu towarów, które mogą nie znajdować się w fizycznym sklepie.